Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Výborný oscarový dokument v našich kinách!
Spider-Man: Far From Home
Hotel Mumbai
Beautiful Boy
Green Book

Výborný oscarový dokument v našich kinách!

Peter Konečný | 4.4.2013

Pátranie po Sugar Manovi - skvele vystavaný dokument, príjemné prepojenie animácii a archívnych záberov s podmanivou hudbou a detektívnou zápletkou. Som veľmi rád, že budúci mesiac príde aj do slovenských klubov, kde si ho diváci môžu užiť úplne najviac. Vyvážený pátos a jasné myšlienky z neho robia nezabudnuteľný audiovizuálny zážitok. Dobrá správa - tento výnimočný príbeh objavil ako prvý mladý debutujúci dokumentarista / strihač / scenárista / animátor – Malik Bendjelloul (1977). Hlavnému hrdinovi sa tak dostala úprimná pocta bez zbytočného dramatizovania a často zjednodušujúceho citového vydierania hraných filmov (zaručene podľa skutočných udalostí) postavených na očakávanej schéme - from zero to hero. Tu sa podarilo niečo úplne iné, niečo oveľa viac. Ak si chcete film naozaj užiť, vyhnite sa traileru.

Pátranie po Sugar Manovi rozpráva neuveriteľný, ale pravdivý príbeh Rodrigueza - najväčšej rockovej hviezdy 70. rokov, ktorá nezažiarila. Dvaja producenti objavili Rodrigueza na konci 60. rokov v zadymenom zapadnutom bare v Detroite. Boli očarení a presvedčení, že piesne plné silných melódií a prorockých textov mu prinesú povesť najväčšieho hudobníka svojej generácie. Dva albumy, ktoré nahral, boli však nanešťastie úplným prepadákom.

Rodriguez sa vytratil zo scény a ostali po ňom len historky o samovražde na pódiu. Jedna pirátska nahrávka se náhodou dostala do Južnej Afriky, ktorú práve apartheid odrezal od zvyšku sveta. Rodriguez sa tu na nasledujúcich dvadsať rokov stal fenoménom slávnejším ako Rolling Stones. Snímka, ktorá tento rok získala Oscara pre najlepší dokumentárny film sa vydáva po stopách dvoch fanúšikov, ktorí chceli zistiť, čo sa s ich hrdinom v skutočnosti stalo. Objavia veľmi prekvapivé skutočnosti. Film sa aktuálne hrá v bratislavskom klube Lumiére a jeho distribúcia sa začína od 23. mája 2013. 


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín