Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Prvá recenzia Jánošíka
Rocketman
Blinded by the Light
Di qiu zui hou de ye wan
Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile

Prvá recenzia Jánošíka

| 6.9.2009

Obavy sa bohužiaľ potvrdili. 7 ročné čakanie za 6 miliónov eur, prinieslo najmenej zaujímavé spracovanie príbehu legendárneho zbojníka v našej kinematografii. Tvorcovia Jánošíka s podtitulom „Pravdivá história“ mali ambíciu priniesť úplne nový, surový, skutočnejší pohľad na konkrétnu dobu a jej protagonistov. Kameňom úrazu sa však stala jeho nepríbehovosť postavená na slede lepšie, či horšie zvládnutých filmových scén.

Postava Jánošíka (pochvala za casting – Václav Jiráček) je nezaujímavá, nečitateľná, nič nehovoriaca bábka zmietaná okolím a perom scenáristky. Čas strávený v kine sa vlečie pri dnes už klišé roztrasenej kamere plnej veľkých detailov, zbytočných a trikovo smiešnych snových obrazoch a subjektívnom pocite nudnosti. Očakávaná poprava zavesením na hák (jedna z najsilnejších scén filmu) sa stáva neplánovaným diváckym vykúpením. Je otázne, nakoľko sa na kvalite filmu podpísala jeho prerušovaná a dlhoročná realizácia, či nepodarená snaha o artovejšie, možno až príliš ženské uchopenie témy.

Očakávania ľudí sa budú pravdepodobne značne odlišovať od pocitov po premietaní. Reklamný "hunbuk" okolo, je však veľký, divácky názor tým pádom značne ovplyvnený a kiná čakajú nával zákazníkov. A o to hlavne išlo... Aspoň jedna dobrá správa, na príšernú Haberovu skladbu nakoniec - vďaka bohu - neprišlo.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články