Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Anton Yelchin v dokumentárnom spracovaní
Papicha
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh

Anton Yelchin v dokumentárnom spracovaní

Eva Labayová | 18.6.2019Prichádza dokument, do ktorého poskytli rozhovory aj Chris Pine, Jennifer Lawrence, Jodie Foster, Kristen Stewart a aj J.J Abrams, aby vzdali hold americkému hercovi ruského pôvodu, ktorý pred troma rokmi tragicky zahynul vo veku 27 rokov. Tým hercom je Star Trek fanúšikom známy predstaviteľ Pavla Čechova  - Anton Yelchin. Jeho tragický odchod zo sveta šokoval každého a po jeho smrti sa celý štáb filmu Star Trek zhodol na tom, že úloha Pavla Čechova by nemala byť prepracovaná. Star Trek: Do neznáma bol venovaný jeho pamiatke.

Dokument s názvom Love, Antosha ponúka pohľad do krátkeho života tohto talentovaného herca, ktorý okrem úlohy v Star Trek-u ukázal svoje herecké schopnosti aj v ďalších snímkach. Objavil sa vo filme Ako pavúk po boku herca Morgana Freemana alebo vo filme s Anthony Hopkinsom Srdce v Atlantíde, ktorý bol sfilmovaný podľa knižnej predlohy od Stephena Kinga. Vidieť sme ho mohli aj vo filme Charlie Bartlett, kde stvárnil nezvládnuteľného chlapca z bohatej rodiny. Za postavu Jacoba vo filme Šialene zamilovaný (2011) vyhral Cenu veľkej poroty na festivale v Sundance. Vyskúšal si aj dabing a svoj hlas prepožičal jednému zo šmolkov v animovanej rozprávke Šmolkovia a Šmolkovia 2. K jeho filmografii patrí aj dráma s upírskou tématikou Prežijú len milenci (2013).

Film Love, Antosha vznikal v spolupráci s rodičmi herca, matky Iriny a otca Viktora, ale k slovu sa dostanú aj Antonovi priatelia a hereckí kolegovia. Dokument dokonca odhalí aj menej známu tvár Antona Yelchina, Antona ako fotografa a hudobníka. Vďaka rodinným videozáberom a vzácnym fotografiám nahliadneme aj do hercovho detstva, keď už ako 9-ročný začal hrať. Bol stále zvedavý, všetko chcel spoznať, dokonca aj svoju temnú stránku.

Tento rok by bol herec oslávil okrúhle 30-te narodeniny, no žiaľ 19. júna 2016 zomrel po tom, čo ho prirazilo vlastné auto na príjazdovej ceste v Los Angeles.

Film Love, Antosha mal svoju premiéru na tohtoročnom festivale Sundance a do kín sa v Spojených štátoch dostane 9. augusta 2019. Termín prípadného uvedenia do slovenských kín nie je zatiaľ známy.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín