Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Mladý slovenský režisér Juraj Mravec nakrútil film v Iraku
Papicha
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh

Mladý slovenský režisér Juraj Mravec nakrútil film v Iraku

| 20.3.2019Dokumentárny film Stratený domov je po Mir vam druhým celovečerným filmom mladého dokumentaristu Juraja Mravca. Slávnostnú premiéru bude mať už tento piatok, 22.3. o 18.30 na festivale MFFK Febiofest v Bratislave.

Stratený domov je naliehavou správou pre celú spoločnosť. Po tom, čo sa rozsiahlych území na severe Sýrie a Iraku zmocnila teroristická organizácia “Islamský štát”, vypukla najväčšia migračná kríza, od konca druhej svetovej vojny. Základným kameňom spoločnosti je rodina, a tento film ukazuje, ako rýchlo vie byť ohrozená, keď vonku zúri vojna.

Film sleduje osudy mladých slovenských záchranárov, ktorí sa rozhodli zapojiť do najväčšej bojovej operácie v moderných dejinách, veľkú bitku o hlavné mesto samozvaného kalifátu Mosul. Ďalšími hrdinami filmu sú dvaja jezídi z Iracko- Sýrskeho pohraničia Sindžár, kde Islamský štát spáchal genocídu. Zatiaľ čo oni sa zúfalo snažia dostať rodiny do bezpečia, Oliver a Matej tie svoje dobrovoľne opúšťajú, a riskujú životy, pri výkone svojej profesie.

Celý film som sa čo najviac snažil spraviť tak, aby vás nenechal ani na minútu chladnými. Emócie často krát ovplyvňujú naše názory na rôzne témy. Mne osobne ako autorovi, nakrúcanie tohto filmu doslova zmenilo život.“,spomína na nakrúcanie režisér Juraj Mravec.

Do slovenských kín prinesie film Stratený domov distribučná spoločnosť Filmtopia na jeseň.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín