Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Seriál Into the Badlands sa blíži do veľkého finále
Papicha
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh

Seriál Into the Badlands sa blíži do veľkého finále

| 19.3.2019Komiks prežíva na striebornom plátne svoj zlatý vek. Vlastne sa zdá, že superhrdinovia s nadľudskými schopnosťami si úplne podmanili žáner akčného filmu. Priaznivcov, ktorí dávajú prednosť tradičnému bojovému umeniu, je však na celom svete stále dosť. Fanúšikovia, ktorí vyrastali na filmoch s Bruceom Lee či Jackie Chanom si prídu na svoje skôr pred televíznymi obrazovkami ako v prítmí kinosál. Dôkazom je seriál Into the Badlands, za ktorým stojí televízna stanica AMC. Epická sága sa uzavrie v tretej sérii, ktorá sa začala vysielať na jeseň 2018. Seriál vstúpi do veľkolepého finále premiérou deviatej časti, ktorá pripadá na 25. marec.

Práve seriál Into the Badlands v sebe spája prvky blízke fanúšikom cosplay. Ide o nadžánrový počin skúsených tvorcov Alfreda Gougha a Milesa Millara. Dej sa točí okolo skúseného bojovníka Sunnyho (Daniel Wu) a mladého chlapca M. K., ktorý je jeho učňom. Príbeh sa odohráva v prostredí post-apokalyptického sveta približne 500 rokov po skončení vojen, ktoré zanechali pôvodný svet a civilizáciu v ruinách. To tvorcom umožňuje zamiešať do hry o divákovu priazeň nevšedné dobrodružstvá a prepracované kostýmy. Seriál si však jednoznačne získal fanúšikov netradičným zapojením bojových umení. Tvorcovia seriálu a celý tím vyšli v ústrety komunite, ktorá sa vytvorila okolo spomínaných festivalov WorldCon a ComicCon. Zo silného zázemia fanúšikov, ktorí sa pohybujú okolo cosplay, ťaží aj výsledný mix kostýmov a masiek v Into the Badlands. V seriáli sa nenútene stretáva orientálna estetika s tou západnou a do post-apokalyptických kulís vstupujú prvky steampunku. A presne taký kokteil fanúšikom chutí.

Čo čaká hlavných hrdinov v záverečných kapitolách príbehu, ktorý píše seriál Into the Badlands? Zajatý Bajie varuje Sunnyho pred Pilgrimom. Lenže ide o život jeho syna a tak sa Sunny musí rozhodnúť, či má Pilgrimovi predsa len pomôcť otvoriť komnatu Meridian. M.K. sa snaží vyrovnať s faktom, že Sunny zabil jeho matku a jediné, čo ho zaujíma, je pomsta. Vdovu, unesenú Majstrom, čaká stret s minulosťou. Moon sa ponáhľa zachrániť Lydiu, ktorá preňho v boji takmer obetovala vlastný život, pred istou smrťou. Dávno zabudnuté tajomstvá sa opäť vynoria na zemský povrch a noví spojenci sa vydajú do záverečnej epickej bitky, ktorá prinesie všetkým bojovníkom konečné rozhrešenie. Osud ľudstva visí na vlásku... Ako to celé dopadne? Sledujte už 25. marca o 22:00 hod. na stanici AMC.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín