Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > HBO čakajú veľké zmeny. Šéf Richard Plepler v televízii končí
Rocketman
Blinded by the Light
Di qiu zui hou de ye wan
Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile

HBO čakajú veľké zmeny. Šéf Richard Plepler v televízii končí

Erik Binder | 12.3.2019Pred viac ako ôsmimi mesiacmi kúpil americký telefónny operátor AT&T kábelovú televíziu HBO aj s jej materskou spoločnosťou Time Warner. Začiatkom tohto mesiaca reagoval na zmeny vo firme jej riaditeľ Richard Plepler a rezignoval na svoj post. Plepler pôsobil v HBO od roku 1992 v dobe, kedy sa stanica začala orientovať na tvorbu pôvodných originálnych seriálov a započala dobu tzv. quality TV trvajúcu dodnes.

Koncom poslednej dekády zaznamenali obrovský úspech odvážne seriály zamerané na dospelé publikum, ako Sopranovci (Sopranos, 1999-2007) alebo Sex v meste (Sex and the City, 1998-2004). K ďalším obľúbeným a kriticky vysoko hodnoteným seriálom patrili napríklad The Wire - Špina Baltimoru (Te Wire, 2002-2008) alebo Odpočívaj v pokoji (Six Feet Under, 2001-2005).

Obrovskými hitmi boli a stále sú Hra o tróny (Game of Thrones, 2011-2019) alebo Temný prípad (True Detective, 2014-2019). Napriek tomu sa noví majitelia domnievajú, že HBO nedokáže držať krok s konkurenciou v podobe staníc Amazon,  Netflix alebo Hulu a mala by dokázať osloviť širšie publikum ako doteraz. Ako sa to prejaví na obávanom poklese kvality, sa presvedčíme už v najbližších rokoch.  


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články