Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Metro vychádza z tunelov do zničeného sveta. Hry sú čoraz filmovejšie
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh
Monos

Metro vychádza z tunelov do zničeného sveta. Hry sú čoraz filmovejšie

sector.sk | 16.2.20194A Games posledné roky usilovne pracovalo na pokračovaní Metro série, aby nám dnes mohlo priniesť nový pohľad na zničený svet od autora Dmitrya Glukhovskeho. Ten spolupracoval na hre a viedol víziu sveta za hranicami Moskvy.

V prvej hre nám autori priblížili príbeh Arťoma, mladého obyvateľa tunelov metra v Moskve, naznačili udalosti, ktoré sa udiali a ukázali, ako ľudia žijú v roku 2033. Pokračovanie umiestnené do roku 2034 tento koncept rozšírilo, aj keď sa ďaleko neposunulo. Bolo však prípravou na tretiu hru, ktorá je umiestnená do roku 2035 a posunie nás vpred.

Hra nás totiž vyvedie z Moskvy a ukáže nám situáciu mimo nej, a to na pozadí cesty skupiny ľudí objavujúcich svet a hľadajúcich bezpečné miesto. Ich cesta nebude jednoduchá. Podobne ako v Moskve aj na iných miestach sa ľudia uzavreli do komunít, každá s inými cieľmi a životným štýlom a svojím vlastným spôsobom sa snaží prežiť. Putujúci nikdy nevedia, čo od nich môžu čakať. Zároveň nevedia ani to, kam idú. Vedia len, že sa nemôžu vrátiť. Musia ísť vpred, do časti sveta, ktorá nie je zamorená. Na miesto, kde majú budúcnosť.

Celý príbeh pokračuje v Arťomovej snahe zachytiť signál mimo Moskvy. Už sa mu to raz podarilo a stále dúfa, že ho zachytí znovu. Vie, že tam niečo je. Stále skúša a skúša, až kým sa nestane niečo nečakané. Niečo, čo sa doteraz nestalo a čo všetko zmení. 

Hra vás postupne prevedie približne desiatkou oblastí, ktoré autori rozdelili na štyri ročné obdobia, počas ktorých váš post-apokalyptický expres cestuje krajinou a rieši svoje problémy. Stretáva komunity a hľadá bezpečný prístav. Popritom vás autori zavedú do rozmanitých prostredí, a to do rôznych tunelov a krytov, ale aj vonkajších prostredí, kde bude hneď niekoľko rozsiahlych máp, aj keď len dve budú plne otvorené.  Napriek tomu to však znamená masívnu otvorenosť oproti doslova tunelom predchádzajúcich dvoch hier. Prejdete totiž lesmi, púšťou, riekou alebo bažinami. Viac o hre nájdete TU.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín