Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Slovenskí herní vývojari sa venujú Jánošíkovi, Hranolovi ale aj vzniku sveta
In den Gängen
Dobrá smrť
Whered You Go, Bernadette
Yomeddine

Slovenskí herní vývojari sa venujú Jánošíkovi, Hranolovi ale aj vzniku sveta

sector.sk | 10.2.2019Kolegovia v sectore sa opät podujali na prieskum medzi slovenskými vývojármi a štúdiami, aby vám priniesli prehľad a video slovenských hier v minulom roku

Aj tento rok sa rozhodli zmapovať slovenskú hernú scénu za rok 2018. Oslovili zabehnuté štúdiá a aj menšie tímy, či dokonca jednotlivcov s otázkou, aké projekty minulý rok priniesli. Rátali len plné vydania, teda nie prototypy, demá, bety, Early Access a podobne.

Prinášame vám tak zoznam hier, ktoré sa nám podarilo zozbierať a potešujúce rozhodne je, že ich veľa a pokrývajú všetky možné platformy. Poďme teda na to:

The Legend of Janosik - Black Deer Games (Android)

Vývojár Peter Jurskovský sa rozhodol vo svojom jednočlennom štúdiu oživiť legendu o Jánošíkovi v jednoduchej mobilnej hre, ktorá bola založená na akcii, prekonávaní prekážok a tiež hádankách. Hra tiež ponúka vylepšovanie postavy a dva herné režimy.

Hranol zabil mačku - Bombis Games (Android, web)

Kto povedal, že hry nemôžu byť politickou a spoločenskou satirou? Presne tým je totiž jednoduchá 2D akčná platformovka, v ktorej hráte za Hranola a snažíte sa zabiť mačku. Na tejto ceste narazíte na množstvo známych postavičiek slovenskej politickej scény.

The God - Struct9 (PC, HTC Vive, Oculus Rift)

The God je kreatívna hra, v ktorej si môžete vytvoriť vlastný svet od jednoduchých základov, stvoriť život, sledovať jeho vývoj a správanie. Hra tak vsádza na kreativitu, no svet oslovila aj podporou 12 jazykov (slovenčina nechýba) a soundtrackom od talentovanej ruskej kapely FollowTheCompass. Okrem toho hra podporuje Workshop a autori v updatoch reflektujú spätnú väzbu od hráčov.

Ďalšie hry nájdete TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín