Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Herecká legenda, ktorú každý pozná, ale je to naozaj tak?
In den Gängen
Dobrá smrť
Whered You Go, Bernadette
Yomeddine

Herecká legenda, ktorú každý pozná, ale je to naozaj tak?

Eva Labayová | 10.2.2019Na svete je celovečerný dokument zobrazujúci život Carla Pedersoliho pod názvom Po stopách Piedoneho (Piedone nyomában).

Tvorca dokumentu Király Levente (Maďarsko) sa o svojom filme vyjadril, že po 60 rokoch je to prvý biografický portrét poskytujúci komplexný obraz Bud Spencera zobrazujúci tú stránku života talianskeho herca, ktorú nemáme šancu spoznať z jeho filmov.

Pre tohto talianskeho dobráka bolo charakteristické silné kresťanské vierovyznanie, obetavá práca v profesionálnom živote, oddanosť rodine v súkromí ako aj silné sociálne cítenie, čím dáva príklad mladej generácii.

Dokument sa nakrúcal viac než štyri roky v štyroch krajinách za účasti 45 účinkujúcich a predstavuje divákom menej známu tvár tejto výnimočnej osobnosti. Vo filme sa o Spencerovi vyjadrujú jeho bývalí kolegovia z filmového plátna, športovci, členovia rodiny a priatelia.

Málokto vie o Bud Spencerovi, rodným menom Carlo Pedersoli, že bol vzorným otcom, hovoril šiestimi jazykmi a absolvoval tri vysoké školy. Popri tom na amatérskej úrovni boxoval, bol aj automobilový pretekár, hráč rugby, sedemnásobný taliansky šampión v plávaní a hráč vodného póla, dokonca sa ako plavec zúčastnil dvoch letných olympijských hier (Helsinki 1952, Melbourne 1956).

Ako vo svojich filmoch, tak aj v živote stál vždy na dobrej strane a pomáhal, kde vedel. Napríklad svoju vlastnú helikoptéru poskytol na záchranu zemetrasením postihnutých oblastí, podporil kampaň pre nevidomých a slabozrakých, vystupoval aj proti vojne a používaniu omamných látok, dokonca ho zvolili za veľvyslanca UNICEF. Popri tom všetkom navrhoval detské oblečenie, písal knihy a piesne, dokonca má zopár registrovaných vynálezov. Tento všestranný človek s veľkým srdcom zomrel 27. júna 2016 vo veku 86 rokov.

V dokumente sa popri známych filmových scénach objavia aj rodinné zábery, fotografie a cenné archívne zábery, dokonca uvidíme aj Spencerov byt v Ríme a víkendové sídlo v Morlupo 30 km od Ríma. Natáčalo sa v Taliansku, Francúzsku, Španielsku a Maďarsku. Za hudbu je zodpovedná legendárna dvojica Guido a Maurizio De Angelis, ktorá stála aj za hudbou k Spencerovým filmov. Bratia De Angelisovci čoskoro (16. februára 2019) zavítajú do Budapešti a milovníci filmovej hudby si budú môcť vychutnať koncert, na ktorom sa ako špeciálni hostia objavia aj Terence Hill (dlhoročný filmový partner Bud Spencera) a Kabir Bedi (indický herec známy ako Sandokan).


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín