Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Kino Lumiere uvedie dokument o kapele Coldplay len v jediný deň
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen

Kino Lumiere uvedie dokument o kapele Coldplay len v jediný deň

SFÚ | 13.11.2018Najväčšia sála Kina Lumière patrí medzi 4 000 kinosál v 70 krajinách celého sveta, kde sa v stredu 14. novembra 2018 premietne dokumentárny film Coldplay: A Head Full Of Dreams (2018). Dokument je uceleným pohľadom na dvadsaťročnú históriu oceňovanej britskej kapely a premietanie v Kine Lumière je jedinečnou príležitosťou vidieť ho na veľkom plátne. Projekcia o 21.00 hod. je už vypredaná, pridaná projekcia sa začne o 16.00 hod.

„V októbri britská kapela Coldplay oznámila, že v stredu 14. novembra bude mimoriadne jednodňové premietanie dokumentu Coldplay: A Head Full Of Dreams vo viac ako 4 000 kinosálach na celom svete. Sme radi, že Kino Lumière sa dostalo medzi ne,“ hovorí Miro Ulman, dramaturg cyklu Music & Film. „Vstupenky na projekciu boli v predaji od 19. októbra a vypredali sa za menej ako 48 hodín. Preto nás veľmi potešilo, že majiteľ práv nám povolil pridať ešte jednu projekciu navyše.“

Dokument Coldplay: A Head Full Of Dreams je uceleným a osobným pohľadom na dvadsaťročnú históriu kapely. Nezachytáva len určité obdobie spojené s aktuálnym albumom, ako mnoho iných hudobných dokumentov, ale skupinu sleduje od jej začiatkov v malých puboch a kluboch v londýnskej štvrti Camden, známej svojimi trhmi a nočným životom, až po vypredané veľké štadióny na celom svete. Podľa slov Mira Ulmana „je to možné vďaka tomu, že Matt Whitecross, mimochodom aj režisér filmu Oasis: Supersonic, ktorý sme premietali v našom cykle v máji, sa stretol so spevákom Chrisom Martinom a gitaristom Jonnym Bucklandom už počas štúdií na vysokej škole ešte predtým, než v roku 1996 založili kapelu, ktorá sa od roku 1998 volá Coldplay. Vďaka tomu má kapela zdokumentované všetko už od prvej skúšky na internátnej izbe.“

Vo filme sú v mnohom exkluzívne a doteraz väčšinou nezverejnené dokumentárne zábery prekladané zábermi z veľkolepých koncertov z turné kapely k albumu A Head Full Of Dreams z roku 2015. „Koncertné turné k rovnomennému siedmemu štúdiovému albumu bolo na rozdiel od intímnejšie ladeného turné k predchádzajúcemu albumu Ghost Stories oveľa spektakulárnejšie, plné laserových a pyrotechnických efektov, no na koncertoch nechýbali ani akustické verzie známych piesní. Až 122 vystúpení kapely videlo takmer 5,5 milióna divákov a s hrubými tržbami 523 miliónov dolárov sa ich turné stalo tretím komerčne najúspešnejším v histórii. Viac počas jedného turné zarobili len U2 a Rolling Stones. Kapela sa počas tohto turné vyhla Slovensku i Čechám, a tak budú mať jej fanúšikovia jedinečnú šancu vidieť ich koncerty aspoň na veľkom plátne s výborným obrazom a zvukom,“ približuje Ulman.

Film Coldplay: A Head Full Of Dreams sa po jednodňovom uvedení v kinách dostane k fanúšikom na Amazon Prime a 7. decembra 2018 v box sete spoločne s novým koncertným albumom Live In Buenos Aires, ktorý bol nahraný v novembri minulého roka počas posledného koncertu turné A Head Full Of Dreams. Album bude obsahovať 24 piesní a bude to po prvý raz, čo Coldplay vydajú záznam celého koncertu. Box set doplní dvojhodinový koncertný film Live In São Paulo rovnako z vlaňajšieho novembra.

Kapela Coldplay vydala sedem albumov a na celom svete sa predalo vyše 100 miliónov nosičov s ich hudbou. „Počas svojej dvadsaťročnej kariéry získala 122 cien z 252 nominácií. Medzi nimi napríklad 9 Brit Awards, 6 MTV Video Music Awards, 7 MTV Europe Music Awards a 7 cien Grammy z 32 nominácií. Časopis Rolling Stone ich v roku 2009 vyhlásil za štvrtých najlepších umelcov nového tisícročia,“ vysvetľuje Ulman a dodáva tiež, že „o zaradení filmu s Coldplay do cyklu Music & Film sme už párkrát rozmýšľali. Ale ani k jednému z filmov nominovaných na cenu Grammy v kategórii Najlepší hudobný film Coldplay: Live 2012 (2012) a Coldplay: Ghost Stories (2014) režiséra Paula Dugdalea neboli práva na premietanie v kinách. Zdá sa však, že všetko je ako má byť, a Coldplay sa napokon k našim divákom dostane“ uzatvára Ulman.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín