Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Duša a film – nový projekt v Kine Film Europe
Rocketman
Blinded by the Light
Di qiu zui hou de ye wan
Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile

Duša a film – nový projekt v Kine Film Europe

| 5.10.2018Film Europe v spolupráci s Ligou za duševné zdravie spúšťa cyklus hraných filmov a diskusií s názvom „Duša a film“. Na úvod sa vždy premietne film, ktorý sa zaoberá problematikou z oblasti duševných porúch alebo duševnými problémami v každodennom živote. Po skončení filmu budú s divákmi besedovať dvaja odborníci a prípadne aj človek, ktorý sa s takouto poruchou alebo problémom musel vysporiadať, pričom  sa ráta aj s hosťami – známymi osobnosťami.

Projekcie s následnými diskusiami  sa budú konať každý druhý pondelok v mesiaci v Kine Film Europe  v Pistoriho paláci na Štefánikovej ulici 25 v Bratislave o 18.00.

Prvý film sa bude premietať 8.októbra pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia, ktorým je 10. október. Jeho témou je v tomto roku Duševné zdravie detí a mládeže so zameraním na coming-out pri problémoch spojených so sexuálnou orientáciou. Premietať sa bude  americký film Ja, Simon / Love Simon.

Diskutovať budú PhDr. Jaromíra Jánošková a doc. PhDr.Gabriel Bianchi, CSc.

 

Druhá diskusia bude po projekcii filmu Toni Erdmann - 22. októbra, mimoriadne druhý raz v októbri. Diskutovať budú psychiatrička MUDr. Jana Vránová a psychológ Mgr. Matúš Bakyta. Témou diskusie bude vzťah rodičov a dospelých, prácou pohltených detí, stret odlišných životných smerovaní a vyhorenia z práce.

Obe diskusie bude moderovať MUDr. Peter Breier.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články