Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Prvý film Jacquesa Audiarda nakrútený v angličtine bude netradičný western
Synonymes
Gisaengchung
Yumorist
Systemsprenger

Prvý film Jacquesa Audiarda nakrútený v angličtine bude netradičný western

Erik Binder | 24.9.2018Francúzsky režisér Jacques Audiard je známy slovenskému divákovi najmä vďaka trom v našich kinách uvedeným snímkam Prorok (2009), Až na kosť (2012) a Dheepan (2015). Audiard dodržal trojročný odstup premiér a tento rok tak prichádza opäť s horúcou novinkou. Western The Sisters Brothers je jeho najhviezdnejšie obsadené dielo a vznikol v koprodukcii USA, Francúzska, Belgicka, Rumunska a Španielska.

V hlavných a vedľajších úlohách sa predstavujú mená, ako Jake Gyllenhaal, Joaquin Phoenix, John C. Reilly, Riz Ahmed (jeden zo „štyroch levov“, objaví sa aj v tohtoročnom Venomovi) alebo Rutger Hauer. Dvaja bratia- zabijáci s pochybnou morálkou Charlie a Eli dostávajú novú zakázku, nájsť a zabiť ďalšieho nepohodlného obyvateľa divokého západu. Scenár bol napísaný na základe románu Patricka DeWitta. Audiard už stihol získať Strieborného leva za najlepšiu réžiu na IFF v Benátkach. Hudbu zložil Alexandre Desplat, tohtoročný držiteľ Oscara za Tvár vody.

K filmu sa skladateľ vyjadril nasledovne: „ Tieto skrachované charaktery, ktoré sa pokúšajú zistiť, o čom je život, mi pripomínajú postavy z mojich obľúbených westernov, ako Jeremiah Johnson, Malý veľký muž The Missouri Breaks.“ Film vstupuje do severoamerických kín 21.9.2018. Slovenská premiéra stanovená zatiaľ nie je, ale na základe hereckého obsadenia a uvedenia predchádzajúcich troch režisérových diel u nás predpokladáme, že sa tak čoskoro stane.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín