Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Priemerný horor prilákal desaťtisíce Slovákov
Knives Out
Mid90s
Der goldene Handschuh
Monos

Priemerný horor prilákal desaťtisíce Slovákov

| 14.9.2018Obrovský úspech na Slovensku zaznamenala ďalšia časť z univerza „V zajatí démonov“ (The Conjuring), „MNÍŠKA“, ktorá v počte divákov, za otvárací víkend, prekonala doterajšieho držiteľa prvenstva z minulého roka, film na základe knihy Stephena Kinga „TO“.

Od štvrtka do nedele si prišlo do slovenských kín pozrieť horor „MNÍŠKA“, až 46 154 divákov. Ak pripočítame predpremiéry, celkový počet sa zvýši na 49 073 divákov. Celkovo za tento rok, je to zatiaľ šiesty najväčší otvárací víkend, kde „Mníška“ za sebou zanechala blockbustre ako „Čierny panter“, Ready Player One – Hra sa začína, alebo „oskarový animák“ „Coco“.

Doterajšie prvenstvo v hororovom žánri si držal film „TO“, ktorý si za otvárací víkend prišlo pozrieť 38 728 platiacich divákov (celková návštevnosť 117.352 divákov). Univerzum „V zajatí démonov“ je všeobecne, návštevnosťou ďaleko nad ostatnými filmami rovnakého žánru. Odštartovalo sa to v roku 2013 filmom „V zajatí démonov“ ktorý v prvý víkend videlo 6.719 divákov (celková návštevnosť 33.389 divákov). Nasledovala snímka „Annabell“ z roku 2014, ktorú si v otvárací víkend prišlo pozrieť už 11.243 divákov (celková návštevnosť 42.822 divákov). V roku 2016 prišla do slovenských kín druhá časť „V zajatí démonov 2“, ktorú videlo za rovnaký časový úsek 21.543 divákov (celková návštevnosť 69.183 divákov) a minulý rok „Annabell 2“ videlo v otvárací víkend až 26.087 divákov (celková návštevnosť 78.407 divákov).

Vo filme „MNÍŠKA“,  po prvýkrát dostaneme ucelený pohľad na démonickú mníšku Valak, ktorú nám režisér James Wan v hororovom V zajatí démonov 2 ponúkol len v náznakoch.

V odľahlom kláštore v Transylvánii, spácha mladá mníška ten najhorší hriech, samovraždu. Samotný Vatikán vyšle jedného z najskúsenejších lovcov démonov, otca Burkeho  s temnou minulosťou, aby prešetril túto udalosť. Nariadením Vatikánu sa k otcovi Burkemu pridáva sestra Irene, novicka, ktorú už od detstva prenasledujú desivé sny a vízie. Herecky sa tejto postavy zhostila mladá herečka Taissa Farmiga. Tá hľadala radu u svojej staršej sestry Very Farmigy, ktorá v oboch častiach hororu V zajatí démonov stvárňuje uznávanú vyšetrovateľku paranormálnych javov Lorraine Warrenovú.

Otec Burke a Irene spoločne opúšťajú Rím, aby odhalili pravdu o všadeprítomnom zle a  sestre Viktórii s tajomným kľúčom, ktorý zvierala v rukách keď zomrela


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín