Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Festival Cinematik ponúkne unikátny profil Joachima Triera
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen

Festival Cinematik ponúkne unikátny profil Joachima Triera

Peter Konečný | 21.8.2018Okrem podrobnej sekcie Nórsko pod lupou sa aktuálny ročník festivalu Cinematik zameriava na tvorbu nórskeho režiséra Joachima Triera. Na úvod uvádza jeho krátky film Procter. V popredí filmu stojí muž, ktorý si ide počas pracovnej doby prezliecť nohavice a pri svojej bytovke zbadá horiace auto s mŕtvym mužom.

Sekcia prináša tiež melancholickú drámu Repríza (Reprise). Jej hrdinami sú priatelia a mladí bujarí spisovatelia Erik a Phillip, ktorých sny sa narušia nečakanou výzvou. Tento debut si odniesol Cenu za réžiu z 41. Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch.

V sekcii Joachima Triera festival uvedie aj film Oslo 31. augusta (Oslo, 31. august). Hlavnou postavou je Anders, ktorý má čoskoro ukončiť svoje protidrogové liečenie. V rámci odvykacieho programu odchádza do mesta na pracovný pohovor. Neodolá a rozhodne sa stretnúť aj s ľuďmi, ktorých už dlho nevidel…

V sekcii Joachima Triera festival uvedie aj drámu Hlasnejší ako bomby (Lauder Than Bombs) o výstave známej vojnovej fotografky Isabelle Reedovej, v hereckom podaní Isabelle Huppert. Na výstave, ktorá sa odohráva tri roky po jej predčasnej smrti, sa objavia nečakané a dlho skrývané tajomstvá.

Zoznam filmov dopĺňa aj snímka Thelma, ktorej venuje Cinematik priestor v hlavnej súťažnej sekcii Meeting Point Europe. Thelma je mladé, zmätené a nábožensky založené dievča, ktoré sa snaží zaprieť svoje city ku kamarátke, ktorá je do nej zamilovaná. A nie sú to len city, ktoré trápia hlavnú hrdinku príbehu.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín