Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Dokument o Mečiarovi videlo cez dvetisíc stredoškolákov
Once Upon a Time in Hollywood
Yao
Long Shot
Chvilky

Dokument o Mečiarovi videlo cez dvetisíc stredoškolákov

| 27.6.2018Premietanie celovečerného dokumentárneho filmu Terezy Nvotovej Mečiar (2017) sa na slovenských stredných školách stretlo za tri mesiace od spustenia s veľkým záujmom. MEČIAR NA ŠKOLÁCH, ako bol projekt nazvaný, zastrešoval koncept širšieho mediálneho vzdelávania a alternatívnej distribúcie DOKUMENT NA KOLESÁCH a producentská spoločnosť PUBRES.

Autorský dokument Terezy Nvotovej sa od apríla dostal dovedna na 75 stredných škôl. Vzdelávacie inštitúcie po celom Slovensku mali možnosť film priemietnuť ako doplnkový edukatívny materiál počas výučby  predmetov ako Náuka o spoločnosti, Dejepis či Masmediálna výchova, s tým, že vďaka platforme nemali s premietaním žiadne náklady. MEČIAR NA ŠKOLÁCH bude pokračovať aj v nasledujúcom školskom roku 2018/2019, už teraz sú naplánované ďalšie projekcie.

V rámci projektu sa uskutočnili štyri diskusie za účasti režisérky či expertov na problematiku, počnúc pilotným premietaním v bratislavskom Kine Lumière pre študentov z Gymnázia Juraja Hronca. Diskusií po filme sa na 1. súkromnom gymnáziu Bajkalská v Bratislave, Súkromnej strednej umeleckej škole filmovej v Košiciach či Škole pre mimoriadne nadané deti v Bratislave zúčastnili autorka filmu Tereza Nvotová, politický komentátor Marián Leško, bývalý člen VPN Peter Zajac, producentka filmu a študentská líderka ’89 Zuzana Mistríková.

Svoju skúsenosť z diskusií okomentovala Tereza Nvotová takto: „Neprekvapilo ma, že študenti stredných škol o mečiarizme doteraz vedeli len málo. Potešilo ma však, že vďaka nášmu filmu a kontextu, ktorý prináša pochopili, že bez nich to nejde. Bez toho, aby sa stali aktívnymi občanmi, bude naša krajina donekonečna zneužívaná tými, ktorí tužia po neobmedzenej moci a bohatstve.”


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín