Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Drsní chlapci z Texasu sú späť... tretia séria Hap a Leonard
Once Upon a Time in Hollywood
Yao
Long Shot
Chvilky

Drsní chlapci z Texasu sú späť... tretia séria Hap a Leonard

| 17.6.2018Prekvapivá detektívka z amerického Texasu alebo suchá čierna komédia s prvkami krimi? Nech už seriál Hap a Leonard sledujete z akéhokoľvek dôvodu, verte, že si pre vás scenáristi aj v tretej sérii pripravili poriadnu nálož strohých vtipov, energických zásahov a neočakávaných zvratov. Na televízne obrazovky sa nezabudnuteľná dvojica nepolepšiteľných smoliarov vráti už 18. júna. Ako budú dobrodružstvá Hapa a Leonarda pokračovať, sledujte každý pondelok od 22:00 na televíznej stanici AMC.

Výstredné duo odpadlíkov sa vracia

Už po tretí raz sa kreatívna dvojica Jim Mickle a Nick Damici spojili so spisovateľom Joe R. Lansdalom. Zo vzájomnej spolupráce a predlohy v podobe Lansdalovej knižnej série vzniklo ďalších šesť epizód historického seriálu Hap a Leonard.  Snímka sa odohráva v 80. rokoch minulého storočia. Divákov prenesie do dávneho Texasu, kde budú opäť svedkami všetkých patálií nepolepšiteľných kamarátov, ktorým sa lepí smola na päty, kamkoľvek sa pohnú. Excentrickú dvojicu, životom unaveného Hapa a veterána z Vietnamu Leonarda, v seriáli dopĺňa nebezpečne krásna Trudy, Hapova exmanželka, pre ktorú má Texasan stále slabosť. Ani Leonard to však v živote nemá ľahké, je to totiž černoch a navyše homosexuál a nič ho nedokáže dopáliť viac, ako keď si niekto uťahuje z farby jeho pleti či sexuálnej orientácie.

 V rytme medvedieho mamba

Hap a Leonard sa s nami rozlúčili na konci druhej sezóny, ktorá mala prívlastok „Mucho Mojo“. Práve „Mojo“ podľa tvorcov predstavovalo nevysvetliteľnú prírodnú silu, ktorá hlavných hrdinov strhávala na neočakávané a prekvapivé cesty. Keď sa k nej pripojil neskrotný južanský temperament oboch kamarátov, bolo o zábavu postarané. Nasledujúca, tretia séria dostala prívlastok „The Two-Bear Mambo“ alebo voľne preložené „Medvedie mambo“. Samotná hviezda seriálu, herec Micheal Kenneth Williams, dodáva, že sa môžeme tešiť na „sériu, ktorá poriadne otestuje dlhoročné priateľstvo medzi oboma hrdinami“.

Krimi majú v krvi

Nikoho neprekvapí, že trojlístok hlavných postáv sa v krimi žánri neobjavuje prvýkrát. Všetci traja herci si okrem Hapa a Leonarda zahrali aj v ďalších celosvetovo obľúbených detektívnych snímkach. Brit James Purefoy stvárnil okrem ostrieľaného Hapa napríklad aj Williama Traversa v britskej detektívnej minisérii Injustice. Inšpiroval sa aj rolou v seriáli o svetoznámom detektívovi Sherlockovi Holmesovi. Purefoyovho amerického kolegu Michael Kennetha Williamse, ktorého zo seriálu poznáte ako veterána Leonarda, ste mohli vidieť napríklad vo všetkými krimi nadšencami obľúbenom seriáli Kriminálka Las Vegas. Z podobnej skúsenosti čerpala aj posledná z trojice hlavných postáv, Christina Hendricks, ktorá si okrem Trudy zahrala tiež v detektívnych seriáloch Las Vegas: Kasíno alebo Odložené prípady.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín