Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Rozhovor s Johnom Travoltom na festivale v Cannes
Spider-Man: Far From Home
Hotel Mumbai
Beautiful Boy
Green Book

Rozhovor s Johnom Travoltom na festivale v Cannes

Danica Pauličková | 21.5.2018V preplnenej sále v Cannes diváci nadšene minulý týždeň privítali aj jedného z nestarnúcich legiend filmu, herca Johna Travoltu.

- Nikdy som ani nesníval o tom, že film Pulp Fiction bude mať taký veľký ohlas u divákov. Spolupracovali sme s Tarantinom na malom projekte pre úzke publikum, ktoré sa stalo neskôr veľkým medzinárodným trhákom a dokonca dostal Zlatú Palmu v Cannes. Najdôležitejšie je pre mňa, keď mi úplne dôveruje režisér, čo s postavou urobím. Presne to mi povedal Tarantino: – Vôbec netuším, čo z postavy vytvoríš, ale verím ti, že to bude veľkolepé...

- Dôležitá je tiež pre mňa práca maskéra. Keď mi spravil ten účes a bokombrady, vedel som už presne kto som a ako budem hrať. Máloktorá úloha má moje osobné črty, ale je úlohou herca presvedčiť diváka o tom, že ten človek je pravdivý vo filme, jedným z nás. Kedysi mi Marlon Brando povedal: – Vždy si vyber prácu z režisérom, ktorý ťa miluje a potom spravíš veľkú a dobrú prácu. Režisér ťa musí milovať a nechať ťa pracovať slobodne.

– Pochádzam z umeleckej rodiny a všetci pracujú vo filme. Vďaka sestre som sa stal hercom, sledoval so ju od malička ako tancuje a spieva. Začínal som ako 3- ročný. Naučil som sa tancovať, spievať a hrať, lebo v našej profesii je to dôležité. Čím všestrannejší je umelec, tým má viac šancí sa uživiť. Keď ma obsadil režisér do filmu Grease/Pomáda, netušil som, že sa stane tak populárny. Dodnes ho sledujú mladí ľudia a stále je svieži. Dokonca bývajú u nás v LA stretnutia každý rok, keď sa mládež zabáva prezlečená do šiat tej doby a spieva, tancuje tie isté piesne.

Benicio Del Toro mi raz povedal, že ako 12 ročný si pozrel ten film 14 krát a tak sa mu zapáčil, že sa chcel stať hercom. Nikdy by som nepovedal, že ho to tak ovplyvnilo. Rád spomínam na ten film, kde sme nacvičovali scény aj 14 hodín, nespali sme skoro vôbec, ale ako kolektív sme vytvorili niečo úžasné. Asi pol roka som predtým chodil na hodiny tanca, čo mi dodalo sebavedomie a chcel som byť dokonalý tanečník. Nikdy nie som spokojný s tým, čo som dosiahol a chcem nájsť niečo nové a iné v postave. V súkromí sa niekedy nudím a preto musím pracovať, aby som si našiel novú energiu. Herec si podľa mňa vytvára vlastné pravidlá svojej práce, neexistuje presný návod ako to spraviť tak, aby sa herec stal osobnosťou a priťahoval divákov. To si nosí každý sám.

Môjmu synovi nehovorím a nenútim ho do tejto práce, lebo ak chce byť hercom , musí to milovať a chcieť sám. Po filme Pulp Fiction som vedel, s ktorým režisérom chcem pracovať a ako mám vytvoriť skvelé postavy, tak mi to zmenilo život. V herectve človek nikdy nemá istotu novej práce, ale ani v iných profesiách to tak nie je. Dúfam, že dokážem nadchnúť divákov aj naďalej, lebo byť hercom je údel na celý život, – povedal John Travolta svojim fanúšikom.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín