Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Festival v Cannes predstavil svoj program a novú víziu
Spider-Man: Far From Home
Hotel Mumbai
Beautiful Boy
Green Book

Festival v Cannes predstavil svoj program a novú víziu

Marcel Šedo | 18.4.2018Riaditeľ festivalu v Cannes Thierry Frémaux predstavil novú festivalovú víziu a podstatnú časť oficiálneho programu 71. ročníka.  Ako sme vás už informovali, tento ročník sa zaobíde bez televíznych filmov spoločnosti Netflix. Festival tiež ponúkne väčší priestor nastupujúcej generácii filmárov, hoci pri pohľade na program je zrejmé, že sa nevzdáva ani stálic. Tou najväčšou stálicou je žijúca legenda Jean-Luc Godard. Slávny novovlnný režiér a experimentátor predstaví v hlavnej súťaži svoju novú esej Le livre d'image, ktorá zaručene rozčúli množstvo nepripravených divákov. Ďalším slávnym menom bude Spike Lee a jeho snímka BlacKkKlansman, ktorá rozpráva skutočný príbeh o černošskom policajtovi, ktorý v utajení prenikol do vedenia rasistického hnutia Ku-Klux-Klan.

Ďalšími známymi tvárami, tentokrát z Ďalekého východu, budú čínsky filmár Jia Zhangke s kriminálnou drámou Ash Is Purest White, japonský tvorca Hirokazu Koreeda so snímkou Shoplifters a Lee Chang-dong s adaptácia poviedky Haruki Murakamiho s názvom Burning. Blízky východ bude zastupovať iránsky režisér Džafar Panahí, ktorý na festivale nebude môcť, kvôli domácemu väzeniu, uviesť svoju novú snímku 3 Faces o troch herečkách v rôznych fázach kariéry. Spomedzi ďalších známych tvárí môžeme spomenúť Davida Roberta Mitchella a jeho Under the Silver Lake, Kirilla Serebrennikova a jeho Leto, Pawela Pawlikowského a jeho Cold War alebo Alice Rohrwacher a jej Lazzaro Felice.

Novými tvárami v hlavnej súťaži budú Rjúsuke Hamaguči, A.B Shawkat, Eva Husson a Nadine Labak. Festival v Cannes zaháji 8. mája nový film Asghara Farhadiho. Dovtedy sa ešte určite dočkáme ďalším veľkých mien a výnimočných titulov.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín