Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Jar na stanici AMC bude v znamení boja o prežitie
Spider-Man: Far From Home
Hotel Mumbai
Beautiful Boy
Green Book

Jar na stanici AMC bude v znamení boja o prežitie

PR | 11.4.2018Všetci fanúšikovia zombie seriálov už majú v kalendári dopredu vyznačený dátum 16. marca. V ten deň má totiž na televíznej stanici AMC premiéru štvrtá séria seriálu Fear the Walking Dead (Živí mŕtvi: Počiatok konca). Tvorcovia sľubujú ešte prepracovanejšiu show a do postapokalyptického Texasu dokonca zavítajú nové postavy. Tou najočakávanejšou je Morgan Jones, ktorý prichádza v rámci crossoveru zo sesterskej série The Walking Dead. Jar so sebou na televízne obrazovky AMC prinesie aj v poradí už tretiu premiérovú sériu seriálu Into the Badlands (premiéra 26. apríla), ktorá sľubuje okrem tradičných efektných bojových scén aj zvrat v príbehu, ktorý odhalí nečakané spojenectvo.

Fear the Walking Dead 4: nové postavy, zbrane aj bojové scény

Hlavní hrdinovia postapokalyptického seriálu Fear the Walking Dead opustili na konci tretej série priehradu Gonzales práve včas – pred výbuchom. Tvorcovia nechali fanúšikov poriadne napätých, pretože iba pri hlavnej hrdinke Madison Clark (Kim Dickens) bolo jasné, že tesne unikla hroziacej smrti. Teraz sa ale ocitá sama, pričom netuší, čo sa stalo s ostatnými. Poučí sa z minulých chýb a podarí sa jej znovu vybudovať rodinu?

Morgan Jones – jedna z hlavných postáv seriálu The Walking Dead (Živí mŕtvi). Teda série, ktorá tu bola ešte pred Fear the Walking Dead a zahájila celosvetové šialenstvo okolo zombie sérií. Teraz ale populárna Morgan po emočne komplikovanom období v The Walking Dead vstupuje do sesterského projektu.

Jeho milovaná žena bola napadnutá „chodcami“ a stala sa jednou z nich. Rovnaký osud potom čakal aj na jeho syna Duana, ktorého na svoju stranu previedla práve jeho matka. To, že až do dnešného dňa prežil, Morgan vníma skôr ako trest než šťastie. Zlomený sa preto vracia za šťastnými spomienkami do Texasu, kde zažil najkrajšie obdobie svojho života. Tu sa stretáva s Madison a s ďalšími hrdinami, ktorí tiež zasiahnu do jej osudu.

Prepojenie dvoch sesterských seriálov The Walking Dead a Fear The Walking Dead tvorcovia avizovali s predstihom. Fanúšikovia tak mohli debatovať o tom, ktorá z postáv prestúpi do Fear the Walking Dead. Voľba padla na Morgana Jonesa, čo jeho predstaviteľ Lennie James vnímal ako veľkú a vzrušujúcu výzvu.

Okrem neho do deja vstúpia aj ďalšie nové postavy ako texaský pištoľník John Dorrey (Garret Dillahunt), úžasne kvalifikovaná a pre prežitie vybavená Althea (Maggie Grace) alebo tajomná preživšia Naomi (Jenna Elfman).

V premiérovej štvrtej sérii sa môžu diváci tešiť na experimenty s časovými líniami, nové zbrane, nepriateľstvo i hrozby. Hlavní hrdinovia sa tak budú musieť pobiť nielen so zástupmi mŕtvol (chodcov), ale aj sami so sebou.

Príbeh dokreslia retrospektívne pohľady, detailne spracované masky zombie špecialistu Grega Nicotera, umelecké  zobrazenie, realistickejšie bojové scény, ktorých oproti predchádzajúcim sezónam výrazne pribudne, ale aj už tradične emocionálne vypäté príbehy.

Pod seriál sa opäť podpísal Robert Kirkman, známy scenárista a autor komiksu The Walking Dead, ktorý sa v tejto sérii pokúsil viac vykresliť príbehy a rozpracovať role chodcov (zombie).

Sledujte od 16. apríla celosvetovú premiéru štvrtej série Fear the Walking Dead (Živí mŕtvi: Počiatok konca) na televíznej stanici AMC, a to buď od 4.00 hod. ráno v originálnom znení, alebo od 22.00 hod. s českým dabingom.

Into the Badlands 3: Keď sa nepriatelia musia spojiť

V druhej polovici apríla sa so svojou premiérovou treťou sériou vráti na televízne obrazovky tiež obľúbený seriál Into the Badlands. Hlavný hrdina Sunny (Daniel WU) žije sám so svojím malým synom a snaží sa o neho čo najlepšie postarať. Potom, čo sa však u malého  Henryho prejavia znaky neznámej choroby, je Sunny nútený spojiť svoje sily s Bajilom a vrátiť sa späť do Badlands – kraja, ktorý je medzitým pod vplyvom Vdovy v nestabilizovanej situácii. Čo sa ale stane, keď do  mesta príde neznámy vodca nomádov Pilgrim? Budú niekdajší nepriatelia ochotní spojiť sily a bojovať bok po boku za záchranu Badlands? To sledujte od 26. apríla každý štvrtok o 22.45 hod. na televíznej stanici AMC.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín