Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Český lev 2018 - Baba z ľadu film roka
The Lion King
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell

Český lev 2018 - Baba z ľadu film roka

Peter Konečný | 10.3.2018



Sobota patrila v pražskom Rudolfíne jubilejnému 25. udeľovaniu cien Českého leva. Rekordmanom v počte nominácii je dráma Bohdana Slámu Baba z ľadu (15 nominácii), ktorú nasleduje vzpomienkový film Po strništi bos (13 nominácii) režiséra Jana Svěráka a celovečerný debut Davida Mrnky o živote popravenej političky Miladě Horákovej s prozaickým názvom Milada (10 nominácii).

NEJLEPŠÍ FILM
Bába z ledu - producenti Pavel Strnad, Petr Oukropec ČESKÝ LEV
Kvarteto - producent Ondřej Zima
Milada - producenti David Mrnka, Kristina Hejduková, Juan Mayne
Po strništi bos - producent Jan Svěrák
Špína - producenti Miloš Lochman, Peter Badač, Karel Chvojka

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Červená - producent Pavel Berčík ČESKÝ LEV
Český žurnál: Hranice práce - producenti P. Kubica, F. Remunda, V. Klusák
Mečiar - producentky Zuzana Mistríková, Tereza Polachová, Kateřina Černá
Nechte zpívat Mišíka - producent Viktor Schwarcz
Svět podle Daliborka - producenti Filip Remunda, Vít Klusák

NEJLEPŠÍ REŽIE
Bába z ledu - Bohdan Sláma ČESKÝ LEV
Křižáček - Václav Kadrnka
Kvarteto - Miroslav Krobot
Po strništi bos - Jan Svěrák
Špína - Tereza Nvotová

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Bába z ledu - Zuzana Kronerová ČESKÝ LEV
Kvarteto - Barbora Poláková
Milada - Ayelet Zurer
Po strništi bos - Tereza Voříšková
Špína - Dominika Morávková

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Bába z ledu - Pavel Nový ČESKÝ LEV
Křižáček - Karel Roden
Kvarteto - Jaroslav Plesl
Milada - Vladimír Javorský
Po strništi bos - Ondřej Vetchý

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Bába z ledu - Petra Špalková ČESKÝ LEV
Bába z ledu - Tatiana Vilhelmová
Kvarteto - Pavlína Štorková
Špína - Anna Šišková
Zahradnictví: Dezertér - Sabina Remundová

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Bába z ledu - Marek Daniel
Bába z ledu - Václav Neužil
Po strništi bos - Oldřich Kaiser ČESKÝ LEV
Špína - Patrik Holubář
Zahradnictví: Rodinný přítel - Martin Finger

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Bába z ledu - Bohdan Sláma ČESKÝ LEV
Křižáček - Jiří Soukup, Vojtěch Mašek, Václav Kadrnka
Kvarteto - Miroslav Krobot, Lubomír Smékal
Po strništi bos - Jan Svěrák, Zdeněk Svěrák
Špína - Barbora Námerová

NEJLEPŠÍ KAMERA
Bába z ledu - Diviš Marek
Křižáček - Jan Baset Střítežský
Milada - Martin Štrba
Po strništi bos - Vladimír Smutný ČESKÝ LEV
Špína - Marek Dvořák

NEJLEPŠÍ STŘIH
Bába z ledu - Jan Daňhel
Kvarteto - Jan Daňhel
Milada - Olina Kaufmanová
Po strništi bos - Alois Fišárek
Špína - Jiří Brožek, Michal Lánský, Jana Vlčková ČESKÝ LEV

NEJLEPŠÍ ZVUK
Bába z ledu - Michal Holubec, Marek Poledna
Křižáček - Jan Čeněk
Kvarteto - Viktor Ekrt
Milada - Jiří Klenka
Po strništi bos - Jakub Čech, Claus Lynge ČESKÝ LEV

NEJLEPŠÍ HUDBA
8 hlav šílenství - Vladivojna La Chia
Křižáček - Irena a Vojtěch Havlovi ČESKÝ LEV
Milada - Aleš Březina, Drew Alan
Po strništi bos - Michal Novinski
Zahradnictví: Rodinný přítel - Petr Ostrouchov

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE
Bába z ledu - Jan Vlasák
Křižáček - Luca Servino, Daniel Pitín
Lajka - Aurel Klimt, Martin Velíšek, František Lipták ČESKÝ LEV
Milada - Milan Býček
Po strništi bos - Jan Vlasák

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Bába z ledu - Zuzana Krejzková
Křižáček - Katarína Štrbová Bieliková
Milada - Simona Rybáková ČESKÝ LEV
Po strništi bos - Simona Rybáková
Zahradnictví: Rodinný přítel - Katarína Štrbová Bieliková

NEJLEPŠÍ MASKY
Bába z ledu - Zdeněk Klika
Křižáček - Lukáš Král
Milada - Andrea McDonald ČESKÝ LEV
Po strništi bos - Milan Vlček
Zahradnictví: Rodinný přítel - Zdeněk Klika

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena
Atlantida, 2003 - režie: Michal Blaško ČESKÝ LEV
Bo Hai - režie: Dužan Duong
Místo - režie: Tereza Vejvodová
Plody mraků - režie: Kateřina Karhánková
Přátelské setkání nad sportem - režie: Adam Koloman Rybanský

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM nebo MINISÉRIE
Kozy léčí, režie: Lenka Wimmerová, TV film
Spravedlnost, režie: Peter Bebjak, minisérie ČESKÝ LEV
Zádušní oběť, režie: Jiří Svoboda, TV film

NEJLEPŠÍ DRAMATICKÝ TELEVIZNÍ SERIÁL
Bohéma – režie: Robert Sedláček
Svět pod hlavou – režie: Marek Najbrt a Radim Špaček ČESKÝ LEV
Trpaslík – režie: Jan Prušinovský

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Po strništi bos - Luboš Karásek, Lukáš Fišárek ČESKÝ LEV
8 hlav šílenství - Anna Krtičková
Bába z ledu - Aleš Najbrt, Michal Nanoru
Červená - Ondřej Karásek, Jan Malíř
Křižáček - Franta Petrák

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Po strništi bos - režie: Jan Svěrák

CENA ZA MIMOŘÁDNÝ PŘÍNOS KINEMATOGRAFII
Alois Fišárek ČESKÝ LEV

PŘEHLED POČTŮ NOMINACÍ ve filmových kategoriích
Bába z ledu - 15 nominací / 6 premenených
Po strništi bos - 13 nominací / 3 premenené
Milada - 10 nominací / 2 premenené
Křižáček - 9 nominací / 1 premenená
Kvarteto - 8 nominací
Špína - 8 nominací / 1 premenená
Zahradnictví: Rodinný přítel - 4 nominace
8 hlav šílenství - 1 nominace
Lajka - 1 nominace / 1 premenená
Zahradnictví: Dezertér - 1 nominace


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín