Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Začalo sa nakrúcanie filmu Sklenená izba vo vile Tugendhat
Rocketman
Blinded by the Light
Di qiu zui hou de ye wan
Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile

Začalo sa nakrúcanie filmu Sklenená izba vo vile Tugendhat

PR | 8.3.2018Po prvých natáčacích dňoch v Prahe sa začala zimná časť nakrúcania nového filmu Sklenená izba, a to priamo v legendárnej brnenskej vile Tugendhat.

Film podľa slávneho románu britského spisovateľa Simona Mawera, inšpirovaného dramatickými udalosťami 20. storočia i zrodom ikonického architektonického skvostu – brnenskej vily Tugendhat, režíruje český režisér Julius Ševčík, tvorca drámy Masaryk, ocenenej 12timi Českými levmi.

Sklenená izba vzniká v produkcii Spoločnosti IN Film Rudolfa Biermanna, producenta divácky úspešných snímok Účastníci zájezdu, Obsluhoval jsem anglického krále, Román pro muže či Masaryk. Koproducentmi sú Česká televize a spoločnosť Investito Igora Rattaja a televízia TV JOJ.

Film vzniká s finančnou podporou mesta Brno. Zastupiteľstvo naň schválilo dotáciu vo výške 4,3 milióna českých korún.

 Mám veľkú radosť, že sa filmári na čas usadili práve v Brne. V možnosti nakrúcať film Sklenená izba nielen v prostredí vily Tugendhat, ale i v ďalších lokáciách vidím obrovský potenciál propagácie. Pripravovaný film zvýši povedomie o vile aj o meste ako takom,“ podotkol primátor štatutárneho mesta Brno Petr Vokřál.

„Vážime si podporu mesta Brno i možnosť točiť v jedinečných interiéroch vily Tugendhat a veríme, že film okrem iného pomôže pritiahnuť ďalšiu pozornosť k tomuto dielu,“ hovorí producent Rudolf Biermann.

Román britského spisovateľa Simona Mawera Sklenená izba sa stal svetovým bestsellerom, bol preložený do desiatok jazykov a bol nominovaný na prestížne literárne ocenenie The Man Booker Prize.

Film na motívy tejto knihy rozpráva príbehy ľudí, ktorých životy, lásku a priateľstvá poznamenali dramatické udalosti 20. storočia. Osudy Liesel a Viktora Landauerových, ich priateľov, zamestnancov i mimoriadneho architekta Von Abta rámuje vznik jednej z najoriginálnejších modernistických stavieb v Európe, miesta veľkých milostných vzplanutí i životných zrád.

Premiéra filmu je naplánovaná na jar 2019.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články