Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Scenáristické ocenenia WGA získali filmy Uteč a Daj mi tvoje meno
In den Gängen
Dobrá smrť
Whered You Go, Bernadette
Yomeddine

Scenáristické ocenenia WGA získali filmy Uteč a Daj mi tvoje meno

Marcel Šedo | 13.2.2018Scenáristické ocenenia WGA sú ďalším z podujatí, ukazujúcim šance filmov na zisk Oskara. Tento rok na odovzdávaní zabodovali filmy Uteč (Jordan Peele) a Daj mi tvoje meno (James Ivory). Kým prvý získal cenu v kategórii najlepších pôvodných scenárov, druhý bodoval v kategórii scenáristických adaptácií. Prekvapením je najmä víťazstvo filmu Uteč, ktorý doteraz získaval skôr ocenenia za najlepší debut než tie v „hlavných“ kategóriách.

V tvrdej konkurencii filmov Lady Bird, Podoba vody, Ja, Tonya a Srdcu nerozkážeš sa mu však predsa len podarilo uspieť. O víťazstvo v kategórii adaptovaných scenárov bojovali aj snímky The Disaster Artist, Logan: Wolverine, Molly a jej hra a Mudbound.

V kategórii dokumentárnych filmov ocenili „odborníka“ na biografie známych osobností Bretta Morgena za jeho portrét Jane. V televíznych kategóriách dominovali scenáristi projektu Príbeh služobnice, ktorí si odniesli cenu pre nový seriál a dramatický seriál. Tvorcovia série Viceprezident(ka) zvíťazili v kategórii komediálnych seriálov. Okrem filmov a seriálov sa rozdávali aj ceny za videohry (Horizon Zero Dawn), spravodajstvo, rozhlasové relácie či prácu v nových médiách. Scenárista a ľudskoprávny aktivista Dustin Lance Black si za svoje pôsobenie, ktoré pozitívne ovplyvnilo LGBTI komunitu, prevzal Valentine Davies Award. Mená víťazov a víťaziek vyhlásili v nedeľu na dvoch ceremoniáloch, ktoré sa konali súčasne v Los Angeles a New Yorku.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín