Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Nomináciám na ceny César vládnu filmy 120 BPM a Dovidenia tam hore
Spider-Man: Far From Home
Hotel Mumbai
Beautiful Boy
Green Book

Nomináciám na ceny César vládnu filmy 120 BPM a Dovidenia tam hore

Marcel Šedo | 12.2.2018Ceny César predstavujú francúzsku obdobu Oskarov, a to nielen čo sa týka samotného hlasovania akademikov, ale aj puncu konzervatívnosti. Aj z toho dôvodu sa akademici museli vysporiadať s kritikou, že sa príliš vzďaľujú vkusu publika. Treba si však priznať, že to je problém typický nielen pre francúzskych akademikov, ale pre celú Európu, kritikov, režisérov i organizátorov festivalov. Každopádne, 13 nominácií pre artových 120 tepov za minútu, sa snažili vyvážiť rovnakým počtom nominácií pre divácku vojnovú tragikomédiu Dovidenia tam hore a desiatimi nomináciami pre komédiu  Kým nás svadba nerozdelí, ktorú nakrútila obľúbená režisérska a scenáristická dvojica Olivier Nakache a Eric Toledano (Nedotknuteľní). Zároveň sa rozhodli udeľovať aj novú cenu publika, ktorú dostane film s najväčšou návštevnosťou v kinách.

Cenu za najlepší film majú okrem týchto troch zmieňovaných filmov veľkú šancu získať ešte snímky Barbara (rež. Mathieu Amalric) s deviatimi nomináciami a Petit Paysan (rež. Hubert Charuel) s ôsmymi. Pri cene za najlepšiu réžiu má slušnú šancu aj oskarový Michel Hazanavicius (Le Redoutable, Obávaný) a Julia Ducournau (Grave, Raw). Medzi herečkami boli nominované aj hviezdy ako Juliette Binoche (Un Beau Soleil Intérieur, Vnútorné slnko) alebo Charlotte Gainsbourg (La Promesse de l'Aube).

Z dokumentárnych filmov majú podľa ohlasov najväčšiu šancu Visages Villages (rež. Agnés Varda) a Nie som tvoj černoch/I Am Not Your Negro (rež. Raoul Peck) a v kategórii animovaných filmov Veľký zlý lišiak a ďalšie príbehy/Le Grand Méchant Renard Et Autres Contes (rež. Benjamin Renner, Patrick Imbert). Čestného Césara získa španielska herečka Penélope Cruzová.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín