Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Na Berlinale sa predstaví aj dráma o teroristickom útoku na ostrove Utøya
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen

Na Berlinale sa predstaví aj dráma o teroristickom útoku na ostrove Utøya

| 8.2.2018Snímka nórskeho režiséra Erika Poppeho o teroristickom útoku na ostrove Utøya je posledným oznámeným účastníkom hlavnej súťažnej sekcie 68. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Berlíne. Ten sa tento rok uskutoční od 15. do 25. februára. Film s pôvodným názvom Utøya 22. juli získala do slovenskej a českej   distribúcie spoločnosť Film Europe  v rámci svojho projektu Be2Can Distribution.

Poppe prichádza s rekonštrukciou tragických udalostí, ku ktorým došlo 22. júla 2011 v Nórsku. V tento deň totiž zomrelo 69 ľudí pri streleckom útoku v letnom tábore Zväzu robotníckej mládeže na ostrove Utøya. Masakru predchádzala bombová explózia vo vládnej štvrti v Osle, pri ktorej prišlo o život ďalších 8 ľudí. Páchateľom krviprelievania bol pravicový extrémista Anders Behring Breivik, ktorý vystupoval proti muslimskej migrácii i homosexualite. V Nórsku bol odsúdený k najvyššiemu možnému trestu, odňatiu slobody na 21 rokov s možnosťou  predĺženia po uplynutí tejto lehoty.

Film Utøya 22. juli  je nakrútený na základe reálnych svedectiev a skutočností. Scenár filmu je založený na hĺbkových rozhovoroch s tými, čo prežili a snaží sa čo najvernejšie zachytiť pocity mladých, ktorí boli počas útoku na ostrove. Popisuje udalosti z ich perspektívy a ukazuje, ako sa zachovali  v tejto hraničnej situácii. S ohľadom na pozostalých sú charaktery filmu fiktívne.

Filmovú drámu o nórskom teroristovi Andersovi Breivikovi pripravuje taktiež anglický režisér Paul Greengrass.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín