Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Na Berlinale sa predstaví aj dráma o teroristickom útoku na ostrove Utøya
Skjelvet
The Mule
What They Had
The Aftermath

Na Berlinale sa predstaví aj dráma o teroristickom útoku na ostrove Utøya

| 8.2.2018Snímka nórskeho režiséra Erika Poppeho o teroristickom útoku na ostrove Utøya je posledným oznámeným účastníkom hlavnej súťažnej sekcie 68. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Berlíne. Ten sa tento rok uskutoční od 15. do 25. februára. Film s pôvodným názvom Utøya 22. juli získala do slovenskej a českej   distribúcie spoločnosť Film Europe  v rámci svojho projektu Be2Can Distribution.

Poppe prichádza s rekonštrukciou tragických udalostí, ku ktorým došlo 22. júla 2011 v Nórsku. V tento deň totiž zomrelo 69 ľudí pri streleckom útoku v letnom tábore Zväzu robotníckej mládeže na ostrove Utøya. Masakru predchádzala bombová explózia vo vládnej štvrti v Osle, pri ktorej prišlo o život ďalších 8 ľudí. Páchateľom krviprelievania bol pravicový extrémista Anders Behring Breivik, ktorý vystupoval proti muslimskej migrácii i homosexualite. V Nórsku bol odsúdený k najvyššiemu možnému trestu, odňatiu slobody na 21 rokov s možnosťou  predĺženia po uplynutí tejto lehoty.

Film Utøya 22. juli  je nakrútený na základe reálnych svedectiev a skutočností. Scenár filmu je založený na hĺbkových rozhovoroch s tými, čo prežili a snaží sa čo najvernejšie zachytiť pocity mladých, ktorí boli počas útoku na ostrove. Popisuje udalosti z ich perspektívy a ukazuje, ako sa zachovali  v tejto hraničnej situácii. S ohľadom na pozostalých sú charaktery filmu fiktívne.

Filmovú drámu o nórskom teroristovi Andersovi Breivikovi pripravuje taktiež anglický režisér Paul Greengrass.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín