Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Milostná dráma Daj mi tvoje meno prichádza do našich kín
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen

Milostná dráma Daj mi tvoje meno prichádza do našich kín

PR | 1.2.2018Príbeh  o dospievaní a hľadaní sexuálnej identity je nominovaná na štyri Oscary

Už dnes do našich kín prichádza milostná dráma Daj mi tvoje meno. Príbeh tínedžera Elia, ktorý sa zamiluje do o čosi staršieho amerického študenta Olivera, označujú kritici za jeden z najlepších filmov minulého roka. Právom si vyslúžil tri nominácie na Zlatý glóbus a štyri nominácie na Oscary, o ktoré bude bojovať začiatkom marca. Podmanivý príbeh Daj mi tvoje meno o dospievaní a prvej láske počas horúceho talianskeho leta môžete v našich kinách vidieť už od dnes.

Keď si Eliovi rodičia pozvú na leto do domu hosťa, sedemnásťročný tínedžer z toho nie je vôbec nadšený. Spočiatku sa zdá, že s americkým študentom Oliverom toho nemajú veľa spoločného, no keď spolu začnú tráviť viac času, rozvinie sa medzi nimi niečo oveľa hlbšie než len priateľstvo…

 

Okrem skvelej réžie talianskeho filmára Lucu Guadagnina, ktorou dokonale vystihol atmosféru horúceho talianskeho vidieka 80. rokov,  stojí podľa kritikov úspech filmu najmä na jeho hereckom obsadení. Hlavných predstaviteľov Elia a Olivera si zahrali len len dvadsaťdvaročný Timotheé Chalamet, ktorý si za rolu vyslúžil nomináciu na Zlatý glóbus a Oscara v kategórii Najlepší herec a Armie Hammer, známy z filmov Sociálna sieť či Krycie meno U.N.C.L.E..  Sekunduje im skvelý Michael Stuhlbarg (seriál Boardwalk Empire) v úlohe Eliovho otca.

Drámu Daj mi tvoje meno nájdete v slovenských kinách práve teraz. Na vaše plátna film prináša spoločnosť Itafilm.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín