Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > V Sundance vyhral film o mladej lesbičke, ktorú podľa rodičov ovládol Satan
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen

V Sundance vyhral film o mladej lesbičke, ktorú podľa rodičov ovládol Satan

Marcel Šedo | 30.1.2018Americký festival nezávislých filmov v Sundance ohlásil svojich víťazov. Hlavnú cenu získala adaptácia young adult románu The Miseducation of Cameron Post, ktorá popisuje život lesbického dievčaťa (Chloë Grace Moretz) v drsnom kresťanskom prostredí v 90. rokoch. Po tom, čo ju pristihnú pri sexuálnom styku s kráľovnou maturitného plesu, pošlú ju rodičia na špeciálnu internátnu školu pre deti z kresťanských rodín. Tu sa musí podrobiť kontroverznej liečbe – konverznej terapii - za účelom odstránenia homosexuálneho správania, ktoré je prejavom Satana. Postupne tu nachádza podobne zmýšľajúcich kamarátov a spoločne zápasia s tým, či sa liečbe poddať, alebo jej vzdorovať. Jedným z cieľov filmu je tiež snaha upozorniť na to, že liečba homosexuality je zakázaná len v deviatich z 50 amerických štátov.

V kategórii „Medzinárodná dráma“ zvíťazil turecký titul Butterflies o objavovaní rodinnej histórie. Snímka odohrávajúca sa na dedine, rozpráva o troch súrodencoch, ktorý až na pohrebe svojho otca, začnú zisťovať niečo o rodinnej histórii. Film je tak portrétom patriarchálnej rodiny a zároveň reflexiou atmosféry v tureckej spoločnosti.

Cenu pre najlepší dokumentárny film získal portrét indického držiteľa Nobelovej ceny mieru Kajláša Satjárthíma s názvom Kailash. Kajláš sa angažuje v problematike detského otroctva, ktoré je v južnej a juhovýchodnej Ázii závažným a rozšíreným problémom.

V kategórii medzinárodných dokumentárnych filmov uspela snímka o radikalizácii v rodine sýrskych džihádistov s názvom Of Fathers and Son (rež. Talal Derki).


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín