Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > V Sundance vyhral film o mladej lesbičke, ktorú podľa rodičov ovládol Satan
Skjelvet
The Mule
What They Had
The Aftermath

V Sundance vyhral film o mladej lesbičke, ktorú podľa rodičov ovládol Satan

Marcel Šedo | 30.1.2018Americký festival nezávislých filmov v Sundance ohlásil svojich víťazov. Hlavnú cenu získala adaptácia young adult románu The Miseducation of Cameron Post, ktorá popisuje život lesbického dievčaťa (Chloë Grace Moretz) v drsnom kresťanskom prostredí v 90. rokoch. Po tom, čo ju pristihnú pri sexuálnom styku s kráľovnou maturitného plesu, pošlú ju rodičia na špeciálnu internátnu školu pre deti z kresťanských rodín. Tu sa musí podrobiť kontroverznej liečbe – konverznej terapii - za účelom odstránenia homosexuálneho správania, ktoré je prejavom Satana. Postupne tu nachádza podobne zmýšľajúcich kamarátov a spoločne zápasia s tým, či sa liečbe poddať, alebo jej vzdorovať. Jedným z cieľov filmu je tiež snaha upozorniť na to, že liečba homosexuality je zakázaná len v deviatich z 50 amerických štátov.

V kategórii „Medzinárodná dráma“ zvíťazil turecký titul Butterflies o objavovaní rodinnej histórie. Snímka odohrávajúca sa na dedine, rozpráva o troch súrodencoch, ktorý až na pohrebe svojho otca, začnú zisťovať niečo o rodinnej histórii. Film je tak portrétom patriarchálnej rodiny a zároveň reflexiou atmosféry v tureckej spoločnosti.

Cenu pre najlepší dokumentárny film získal portrét indického držiteľa Nobelovej ceny mieru Kajláša Satjárthíma s názvom Kailash. Kajláš sa angažuje v problematike detského otroctva, ktoré je v južnej a juhovýchodnej Ázii závažným a rozšíreným problémom.

V kategórii medzinárodných dokumentárnych filmov uspela snímka o radikalizácii v rodine sýrskych džihádistov s názvom Of Fathers and Son (rež. Talal Derki).


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín