Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Duna bude ako Star Wars pre dospelých a možno sa dočkáme aj pokračovaní
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen

Duna bude ako Star Wars pre dospelých a možno sa dočkáme aj pokračovaní

Marcel Šedo | 27.1.2018Už je to nejaký ten čas, čo sa Villeneuve oficiálne prihlásil k plánovanému remaku kultovej Duny. Jedna z popredných postáv súčasného Hollywoodu má za sebou hneď niekoľko vydarených projektov, medzi tie najzaujímavejšie patrí Zmiznutie (Prisoners), Prvý kontakt (Arrival) a Blade Runner 2049. Podľa vyhlásení ide o jeho srdcový projekt, pričom nás môže tešiť aj fakt, že scenár napíše oskarový Eric Roth (Forrest Gump, Ali). Treba však dodať, že si na tomto legendárnom sci-fi fenoméne vylámali zuby aj také mená, ako David Lynch (jeho režisérsku verziu mu radikálne zostrihali) a Alejandro Jodorowsky (nezískal peniaze), takže musíme veriť, že do tretice dopadne všetko dobre.

Samotný Villeneuve však prednedávnom oznámil, čo môžeme od novej verzie Duny očakávať: „Pôjde o veľkú výzvu, pretože väčšina dôležitých nápadov v Hviezdnych vojnách pochádza práve z Duny. Cieľom je vytvoriť Star Wars, aké nepoznáme. Svojím spôsobom pôjde o Star Wars pre dospelé publikum.“ Následne prezradil, že pokiaľ by bola séria úspešná, tak sa možno dočkáme aj niekoľkých pokračovaní.

Dej románu sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kedy ľudia opustili planétu Zem a vytvorili galaktické Impérium, ktorému vládne padišáh imperátor Shaddam Corrino IV. Najvzácnejšou látkou vo vesmíre je korenie melanž, ktoré predlžuje ľudský život, poskytuje zvláštne psychické schopnosti, využíva sa pri medzigalaktickej preprave a navyše ide o vysoko návykovú drogu. Melanž sa však nachádza len na púštnej planéte Arrakis, kde ho treba zbierať v nesmierne drsných podmienkach. Jediný, kto dokáže prežiť v hlbokej púšti, sú domorodí obyvatelia Fremeni. Príbeh sleduje vojvodovho syna Paula a jeho matku Jessicu, ktorí po vyvraždení rodu utečú do púšte, kde sa ich ujmú práve Fremeni.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín