Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Duna bude ako Star Wars pre dospelých a možno sa dočkáme aj pokračovaní
Skjelvet
The Mule
What They Had
The Aftermath

Duna bude ako Star Wars pre dospelých a možno sa dočkáme aj pokračovaní

Marcel Šedo | 27.1.2018Už je to nejaký ten čas, čo sa Villeneuve oficiálne prihlásil k plánovanému remaku kultovej Duny. Jedna z popredných postáv súčasného Hollywoodu má za sebou hneď niekoľko vydarených projektov, medzi tie najzaujímavejšie patrí Zmiznutie (Prisoners), Prvý kontakt (Arrival) a Blade Runner 2049. Podľa vyhlásení ide o jeho srdcový projekt, pričom nás môže tešiť aj fakt, že scenár napíše oskarový Eric Roth (Forrest Gump, Ali). Treba však dodať, že si na tomto legendárnom sci-fi fenoméne vylámali zuby aj také mená, ako David Lynch (jeho režisérsku verziu mu radikálne zostrihali) a Alejandro Jodorowsky (nezískal peniaze), takže musíme veriť, že do tretice dopadne všetko dobre.

Samotný Villeneuve však prednedávnom oznámil, čo môžeme od novej verzie Duny očakávať: „Pôjde o veľkú výzvu, pretože väčšina dôležitých nápadov v Hviezdnych vojnách pochádza práve z Duny. Cieľom je vytvoriť Star Wars, aké nepoznáme. Svojím spôsobom pôjde o Star Wars pre dospelé publikum.“ Následne prezradil, že pokiaľ by bola séria úspešná, tak sa možno dočkáme aj niekoľkých pokračovaní.

Dej románu sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kedy ľudia opustili planétu Zem a vytvorili galaktické Impérium, ktorému vládne padišáh imperátor Shaddam Corrino IV. Najvzácnejšou látkou vo vesmíre je korenie melanž, ktoré predlžuje ľudský život, poskytuje zvláštne psychické schopnosti, využíva sa pri medzigalaktickej preprave a navyše ide o vysoko návykovú drogu. Melanž sa však nachádza len na púštnej planéte Arrakis, kde ho treba zbierať v nesmierne drsných podmienkach. Jediný, kto dokáže prežiť v hlbokej púšti, sú domorodí obyvatelia Fremeni. Príbeh sleduje vojvodovho syna Paula a jeho matku Jessicu, ktorí po vyvraždení rodu utečú do púšte, kde sa ich ujmú práve Fremeni.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín