Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Ďalšia generálka na Oscary - Ceny BAFTA, už majú zoznam nominovaných
Mary Poppins Returns
Zimna wojna
The Girl in the Spiders Web
Robin Hood

Ďalšia generálka na Oscary - Ceny BAFTA, už majú zoznam nominovaných

Marcel Šedo | 10.1.2018



71. ročník udeľovania cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení (BAFTA) už má zoznam nominovaných, v ktorom dominuje steampunková dráma Podoba vody (Shape of Water) s dvanástimi nomináciami. Medzi ďalších top-favoritov budú patriť Tri billboardy kúsok za Ebbingom (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) a Najtemnejšia hodina (The Darkest Hour) s 9 nomináciami a Blade Runner 2049 a Dunkirk s 8 nomináciami. Päť trofejí môže získať snímka Ja, Tonya (I, Tonya), o štyri ceny sa pobijú Daj mi tvoje meno (Call Me by Your Name) a Niť z prízrakov (Phantom Thread).

V kategórii Najlepší britský film sú nominované snímky Najtemnejšia hodina, The Death of Stalin, Na konci sveta (God's Own Country), Lady Macbeth a Paddington 2. Cenu pre najlepší film v inom ako anglickom jazyku môžu získať Elle, First They Killed My Father, Komorná (Agassi), Bez lásky (Nelyubov) a Klient (Forushande). Z dokumentárnych filmov majú šancu uspieť City of Ghosts, Nie som tvoj černoch (I Am Not Your Negro), Icarus, Nepríjemná pravda 2 (An Inconvenient Sequel: Truth to Power) a Jane. O trofej pre najlepší animovaný film sa uchádzajú snímky Coco, S láskou Vincent (Loving Vincent) a Ja ako Tekvička (Ma vie de courgette).

Slávnostné odovzdávanie cien sa bude konať v nedeľu 18. februára v londýnskej Royal Albert Hall a moderovať ho bude Joanna Lumley.

Kompletný zoznam nominovaných na cenu BAFTA:

Najlepší film
Daj mi tvoje meno
Najtemnejšia hodina
Dunkirk
Podoba vody
Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Najlepší britský film
Najtemnejšia hodina
The Death of Stalin
Na konci sveta
Lady Macbeth
Paddington 2
Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Cena za výnimočný výkon britského režiséra, scenáristu alebo producenta v ich prvom filme:
The Ghoul – Gareth Tunley (scenár/réžia/produkcia), Jack Healy Guttman & Tom Meeten (produkcia)
I am not a witch – Rungano Nyoni (scenár/réžia), Emily Morgan (produkcia)
Jawbone – Johnny Harris (scenár/produkcia), Thomas Napper (réžia)
Kingdom of Us – Lucy Cohen (réžia)
Lady Macbeth – Alice Birch (scenár), William Oldroyd (réžia), Fodhla Cronin O’Reilly (produkcia)

Film v inom ako anglickom jazyku
Elle
First They Killed My Father
Komorná
Bez lásky
Klient

Dokumentárny film
City of Ghosts
Nie som tvoj černoch
Icarus
Nepríjemná pravda 2
Jane

Animovaný film
Coco
S láskou Vincent
Ja ako Tekvička

Réžia
Denis Villeneuve – Blade Runner 2049
Luca Guadagnino – Daj mi tvoje meno
Christopher Nolan – Dunkirk
Guillerom del Toro – Podoba vody
Martin McDonagh – Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Pôvodný scenár
Jordan Peele – Uteč
Steven Rogers – Ja, Tonya
Greta Gerwig – Lady Bird
Guillermo del Toro, Vanessa Taylor – Podoba Vody
Martin McDonagh – Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Adaptovaný scenár
James Ivory – Daj mi tvoje meno
Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider – The Death of Stalin
Matt Greenhalgh – Film Stars Don’t Die in Liverpool
Aaron Sorkin – Molly a jej hra
Simon Farnaby, Paul King – Paddington 2

Najlepší herec v hlavnej úlohe
Daniel Day-Lewis – Niť z prízrakov
Daniel Kaluuya – Uteč
Gary Oldman – Najtemnejšia hodina
Jamie Bell – Film Stars Don’t Die in Liverpool
Timothée Chalamet – Daj mi tvoje meno

Najlepšia herečka v hlavnej úlohe
Annette Bening – Film Stars Don’t Die in Liverpool
Frances McDormand – Tri billboardy kúsok za Ebbingom
Margot Robbie – Ja, Tonya
Sally Hawkins – Podoba vody
Saoirse Ronan – Lady Bird

Najlepší herec vo vedľajšej úlohe
Christpher Plummer – Všetky prachy sveta
Hugh Grant – Paddington 2
Sam Rockwell – Tri billboardy kúsok za Ebbingom
Willem Dafoe – The Florida Project
Woody Harrelson – Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe
Allison Janney – Ja, Tonya
Kristin Scott Thomas – Najtemnejšia hodina
Laurie Metcalf – Lady Bird
Lesley Manville – Niť z prízrakov
Octavia Spencer – Podoba vody

Pôvodná hudba
Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer – Blade Runner 2049
Dario Marianelli – Najtemnejšia hodina
Hans Zimmer – Dunkirk
Jonny Greenwood – Niť z prízrakov
Alexandre Desplat – Podoba vody

Kamera
Roger Deakins – Blade Runner 2049
Bruno Delbonnel – Najtemnejšia hodina
Hoyte van Hoytema – Dunkirk
Dan Laustsen – Podoba vody
Ben Davis – Tri billboardy kúsok za Ebbingom

Strih
Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Machliss
Blade Runner 2049 – Joe Walker
Dunkirk – Lee Smith
Podoba vody – Sidney Wolinsky
Tri billboardy kúsok za Ebbingom – Jon Gregory

Výprava
Kráska a zviera – Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Najtemnejšia hodina – Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis
Podoba vody – Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau

Kostýmy
Kráska a zviera – Jacqueline Durran
Najtemnejšia hodina – Jacqueline Durran
Ja, Tonya – Jennifer Johnson
Niť z prízrakov – Mark Bridges
Podoba vody – Luis Sequeira

Zvuk
Baby Driver – Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Blade Runner 2049 – Ron Bartlett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth
Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
Podoba vody – Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitaille, Brad Zoern
Star Wars: Poslední Jediovia – Ren Klyce, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

Špeciálne vizuálne efekty
Blade Runner 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson
Dunkirk – Scott Fisher, Andrew Jackson
Podoba vody – Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott
Star Wars: Poslední Jediovia – nominovaných zverejnia dodatočne
Vojna o planétu opíc – nominovaných zverejnia dodatočne

Masky
Blade Runner 2049 – Donald Mowat, Kerry Warn
Najtemnejšia hodina – David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
Ja, Tonya – Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee
Victoria & Abdul – Daniel Phillips
Wonder – Naomi Bakstad, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten

Britský krátky animovaný film
Have Heart
Mamoon
Poles Apart

Britský krátky film
Aamir
Cowboy Dave
A Drowning Man
Work
Wren Boys

Ee Rising Star Award
Tessa Thompson
Timothée Chalamet
Josh O’Connor
Daniel Kaluuya
Florence Pugh


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín