Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Projekcia oceňovaného filmu Noturno v bratislavskej A4
The Lion King
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell

Projekcia oceňovaného filmu Noturno v bratislavskej A4

PR | 9.1.2018Vo štvrtok sa v A4 – priestore súčasnej kultúry uskutoční projekcia oceňovaného filmu Noturno za účasti brazilského režiséra Eduardo Mattosa.

Alt30collective v spolupráci s A4 – priestorom súčasnej kultúry uvedie tento štvrtok 11. januára v rámci cyklu What the hell is? projekciu krátkeho filmu od brazílského režiséra Eduarda Mattosa, Noturno, ktorý po celom svete získava festivalové ocenenia.

„Eduardov film som videl prvýkrát na berlínskej premiére. Film má za sebou účasť na 30-tich festivaloch po celom svete a výhry na podujatiach ako Brazil International Film Festival 2017, Portugal International Film Festival 2017 alebo Amazon Underground Film Festival 2017. V Bratislavskej A4 budú mať diváci možnosť diskutovať s režisérom osobne. Pre Bratislavu sme tiež pripravili workshop pre mladých filmárov pod vedením autora filmu.“ – uvádza dramaturg podujatia Tomáš Makara.

Premietanie sa uskutoční 11. januára o 19:00 v A4 - priestore súčasnej kultúry na Karpatskej ulici 2 v Bratislave. V ten istý deň o 16.00 prebehne aj workshop s režisérom filmu.

V prípade záujmu o workshop píšte: tms@alt30festival.com

Synopsis

Zmiešaním obrazov do asambláže, tento film prináša dve postavy, cudzieho muža a dievča z malej nemeckej dediny, ktorí toho majú spoločného viac, ako by sa na prvý pohľad očakávalo: záujem o fotografiu, osamelosť a život mimo sociálného života.

Režisérov životopis

Eduardo Mattos je oceňovaný brazílsky umelec a filmár, ktorý žije a pracuje v Berlíne od roku 2015.V minulosti pracoval ako režisér fotografie a ako vizuálny umelec, pracuje intenzívne v mnohých médiach, ale stále ich udržiava v dialógu s filmovým jazykom. Eduardo absolvoval FAAP-Fundação Armando Álvares Penteado (BA Cinema) a v roku 2016 ukončil svoje magisterské štúdium v oblasti filmového režiséra na Met Film School v Berline. V roku 2016 napísal a režíroval jeho prvý krátky film Noturno, ktorý sa zúčastnil viacerých filmovych festivalov a ocenili ho ako najlepší študentský film na Medzinárodnom festivale v Brazilii a na Medzinárodnom festivale v Portugalsku.

Workshop s režisérom Eduardom Mattosom

Máte nejaký nápad na krátky film a chcete spätnú väzbu od režiséra? V tomto jednodňovom workshope vám režisér Eduard Mattos poskytne prehľad o všetkých oblastiach, v ktorých sa režisér zaoberá pri práci na filme. Workshop je otvorený pre filmové projekty, ako aj pre umelcov, ktorí prichádzajú z divadla, dokumentárneho a výtvarného umenia a budete mať príležitosť pozitívne diskutovať o vašej myšlienke a zistiť o čom je váš film.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín