Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Zakázaná prvá láska v oceňovanej dráme príde aj do našich kín
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell
Dumbo

Zakázaná prvá láska v oceňovanej dráme príde aj do našich kín

PR | 7.1.2018Milostný príbeh o spoznávaní vlastnej sexuality je nominovaný na tri Zlaté glóbusy.

Až do minulého roka nemal žiaden film na prestížnom festivale v New Yorku viac než 10-minútové ovácie. Podarilo sa to až dráme Daj mi tvoje meno (orig. Call Me By Your Name), ktorá sa publiku a kritikom vryla pod kožu. Z príbehu tínedžera Elia, ktorý sa zamiluje do staršieho amerického študenta Olivera, sa stal megahit, ktorý má dnes tri nominácie na Zlaté glóbusy a hovorí sa o ňom ako o silnom kandidátovi na tohtoročných Oscaroch. Do našich kín príde začiatkom februára.

Keď si Eliovi rodičia pozvú na leto do domu hosťa, sedemnásťročný tínedžer z toho nie je vôbec nadšený. Spočiatku sa zdá, že s americkým študentom Oliverom toho nemajú veľa spoločného, no keď spolu začnú tráviť viac času, rozvinie sa medzi nimi niečo oveľa hlbšie než len priateľstvo…

Daj mi tvoje meno je adaptáciou rovnomenného románu Andrého Acimana z roku 2007. Príbeh o dospievaní a hľadaní identity získal celý rad ocenení a okamžite po vydaní sa stal kultovým pre celosvetovú LGBT komunitu. Réžie filmu sa chopil taliansky režisér Luca Guadagnino, ktorý je známy najmä filmami Sparné leto a Moje meno je láska s oscarovou Tildou Swinton. Práve spolu s nimi tvorí Daj mi tvoje meno podľa režiséra pomyselnú “Trilógiu o túžbe”.

Okrem subtílnej Guadagninovej réžie, ktorou dokonale vystihol atmosféru horúceho talianskeho vidieka 80. rokov,  stojí podľa kritikov úspech filmu najmä na jeho hereckom obsadení. Hlavných hrdinov Elia a Olivera si zahrali dvadsaťdvaročný Timotheé Chalamet a charizmatický Armie Hammer (Sociálna sieť).  Sekunduje im skvelý Michael Stuhlbarg (seriál Boardwalk Empire) v úlohe Eliovho otca. Práve Chalamet s Hammerom si vyslúžili nominácie na cenu Zlatý glóbus, film je tiež nominovaný v kategórii Najlepšia dráma. Či sa mu ich podarí premeniť na sošky sa dozvieme už túto nedeľu, 7. januára.

Drámu Daj mi tvoje meno nájdete v slovenských kinách už 1. februára. Na vaše plátna ju prináša spoločnosť Itafilm.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín