Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Režisér Matthew Vaughn tvrdo kritizuje DC Extended Universe
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell
Dumbo

Režisér Matthew Vaughn tvrdo kritizuje DC Extended Universe

Marcel Šedo | 2.1.2018DC Extended Universe (DCEU) sa už dlhšie obdobie potýka s vážnymi problémami. Filmy Justice League, Jednotka samovrahov a Batman vs. Superman kriticky výrazne prepadli, nedosahujú až také finančné úspechy ako filmy konkurenčného Marvelu a s veľkým nadšením sa nestretli ani na fanúšikovských a databázových serveroch. Najnovšie si do DC kopol aj jeden z najvýraznejších hollywoodskych režisérov súčasnosti, Matthew Vaughn, ktorý nanovo rozbehol sériu X-Men a pobavil divákov popkultúrnym Kick-Assom a oboma časťami Kingsmanov. S Warner Bros. už komunikoval o pokračovaní Man of Steel, ale aj ďalších filmoch z DCEU.

V rozhovore pre IGN sa bez servítky vyjadril na adresu DCEU: "Milujem DC Universe. O pár veciach sme už spolu komunikovali. Je väčšia sranda púšťať sa do upadajúceho projektu. Vtedy je jednoduchšie nakrútiť výrazný film. Keď nakrútim film o superhrdinovi, pričom predchádzajúce časti boli sklamaním, a nakrútim ho dobre, budú ho všetci považovať za lepší. Keď som nakrúcal X-Men: First Class, prekonať X-Men 3 bolo, bez urážky, jednoduché. Nebola to dobre odvedená práca.“ Možnosť, že by sa Vaughn mohol pustiť do projektu zo sveta DCEU, potvrdil aj jeho častý spolupracovník - spisovateľ a scenárista Mark Millar: „Obaja sme veľkí fanúšikovia Supermana. Teraz síce pracuje na niekoľkých projektoch, ale keby mu niekto zavolal s dostatočne dobrou finančnou ponukou, všetko by sa mohlo zmeniť.“

Zostáva nám len dúfať, že sa niečo také skutočne stane, pretože Matthew Vaughn už niekoľkokrát dokázal, že komiksové látky sú jeho najsilnejšou parketou. V jeho snímkach nikdy nechýbal nadhľad, humor, vyvážené narábanie s popkultúrnymi citáciami a pritom stále dokázal rozprávať dokonale vygradovaný dramatický príbeh.

Zdroj: IGN


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín