Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Desiatka najčítanejších noviniek na Kineme v minulom roku
Brightburn
Amnestie
Gloria Bell
Dumbo

Desiatka najčítanejších noviniek na Kineme v minulom roku

Peter Konečný | 1.1.2018V dnešnom prehľade sa pozrieme na najčítanejšie novinky kinemy minulého roka. Podobne, ako pri recenziách platí, že slovenský film bol v roku 2017 v kurze a až šesť najčítanejších noviniek sa týka domácej kinematografie. Uvidíme, aký bude pre slovenský film rok 2018.

Režisérka Zuzana Límová nakrútila dokument o pôrodoch na Slovensku (49.146 čitateľov)
Slovenská režisérka Zuzana Límová nakrútila s medzinárodným tímom dokument o pôrodoch na Slovensku, vyhrážky nemocnice ho zablokovali na niekoľko mesiacov. Odkrýva bežnú rutinu pôrodných sál ... (čítať viac)

Film Piata loď vybojoval na Berlinale prvú cenu v histórii našej kinematografie (36.382 čitateľov)
Film Piata loď získal na 67. Berlinale Krištáľového medveďa za najlepší film sekcie Generation Kplus, osobne si ju v Berlíne prevzala režisérka Iveta Grófová. Snímka mala na áčkovom festivale svetovú ... (čítať viac)

Čiara víkendovo tromfla najúspešnejšie slovenské filmy tohto roka (11.784 čitateľov)
Film Čiara, ktorý mal v slovenských kinách premiéru 3. augusta, už videlo viac ako 70 000 Slovákov. Téma pašerákov a prevádzačov na našej východnej hranici v spojení so skvelými hereckými výkonmi ... (čítať viac)

Únos rozbúril slovenské politické vody (10.494 čitateľov)
Nestáva sa príliš často, aby sa umelecké dielo stalo natoľko vplyvným a kontroverzným, aby sa ním nejako hlbšie zaoberali aj slovenskí politici. Samozrejme, teraz neberieme do úvahy represie a scestné ... (čítať viac)

Najlepšie hodnotené slovenské filmy minulého roka. Koľko ste videli? (9.669 čitateľov)
Minulý rok sme na Kineme hodnotili viac ako 20 slovenských a koprodukčných filmov. V tomto článku nás však zaujímajú hlavne slovenské filmy, ktoré nakrútili domáci tvorcovia a získali tie najvyššie ... (čítať viac)

Únos mal rekordný víkend a prekonal aj Evitovku (7.313 čitateľov)
Slovenský politický triler inšpirovaný autentickými udalosťami 90. rokov, vyvolal počas uplynulého víkendu obrovský divácky záujem. Film si prišlo do slovenských kín pozrieť 67 369 divákov! Spolu  ... (čítať viac)

James Cameron opäť posúva latku. 3D konečne bez okuliarov? (7.078 čitateľov)
James Cameron sa do dejín kinematografie zapísal nielen ako úspešný režisér, ale aj ako technologický vizionár. Jeho Avatar v roku 2009 prepísal dejiny, keď celému svetu ukázal potenciál tretej dimenzie ... (čítať viac)

Desať nových filmov, pri ktorých zabudnete na okolitý svet (6.931 čitateľov)
V Screeneri portálu Kinema.sk a denníka SME vám ukážeme zaujímavé tituly z filmových festivalov v Karlových Varoch a Košiciach. Zároveň sú medzi nimi aj tie, ktoré uvidíte na 12. ročníku MFF ... (čítať viac)

Mimoriadne filmy, ktoré by ste mali v tomto roku vidieť (5.221 čitateľov)
Nové filmy pre tých, ktorí v kine nevypínajú mozog. Ide o prehľad na najbližších päť mesiacov. Reláciu Screener pripravujeme už päť rokov v spolupráci Kinemy a denníka SME ... (čítať viac)

Film pri ktorom omdlievali diváci, prichádza aj do našich kín (5.121 čitateľov)
Najstaršie kino na Slovensku uvedie aj film, ktorý šokoval festivalových divákov. V Kine Mladosť na vás čakajú okrem filmov aj nové, pohodlné sedadlá ... (čítať viac)


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín