Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Najdrahším vydraženým filmovým plagátom na svete sa stal Dracula
Mary Queen of Scots
Stan & Ollie
Captain Marvel
Mary Poppins Returns

Najdrahším vydraženým filmovým plagátom na svete sa stal Dracula

Marcel Šedo | 23.11.2017Na prvý pohľad ide o pomerne paradoxnú situáciu. Kým novovznikajúcemu "Dark Universe" štúdia Universal hrozí predčasný koniec, jedno z jeho ikonických monštier, Dracula, sa dočkalo pomerne veľkého "uznania". Jeden z dvoch zachovaných plagátov k premiére pôvodného filmu z roku 1931 sa v aukčnom dome Heritage vydražil za 525 800 dolárov, čím sa stal najdrahším vydraženým plagátom na svete.

Dnes už legendárny film Toda Browninga inšpirovaný nemeckým expresionizmom vychádza z rovnomennej knihy Brama Stokera a stal sa jedným z najúspešnejších hororových filmov svojej doby. V hlavných úlohách sa objavil maďarský herec Bela Lugosi, ktorého slávny desivý pohľad hrá dominantnú úlohu aj na plagáte.

Dracula prekonal predošlého držiteľa titulu, plagát k talianskej premiére filmu Casablanca, takmer o 40 000 tisíc dolárov. Ani jednému z filmov však nepatrí titul absolútneho šampióna čo sa týka predajnej ceny. V roku 2005 predal Adrew Cohen plagát k expresionistickej dystópii Metropolis od Fritza Langa neznámemu kupcovi za 690 tisíc dolárov. V tomto prípade však plagát nebol vydražený. V Universale by si azda konečne mohli položiť otázku, prečo boli pôvodné filmy také úspešné...


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín