Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Najdrahším vydraženým filmovým plagátom na svete sa stal Dracula
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
Tully
Lost in Space
Dubček

Najdrahším vydraženým filmovým plagátom na svete sa stal Dracula

Marcel Šedo | 23.11.2017Na prvý pohľad ide o pomerne paradoxnú situáciu. Kým novovznikajúcemu "Dark Universe" štúdia Universal hrozí predčasný koniec, jedno z jeho ikonických monštier, Dracula, sa dočkalo pomerne veľkého "uznania". Jeden z dvoch zachovaných plagátov k premiére pôvodného filmu z roku 1931 sa v aukčnom dome Heritage vydražil za 525 800 dolárov, čím sa stal najdrahším vydraženým plagátom na svete.

Dnes už legendárny film Toda Browninga inšpirovaný nemeckým expresionizmom vychádza z rovnomennej knihy Brama Stokera a stal sa jedným z najúspešnejších hororových filmov svojej doby. V hlavných úlohách sa objavil maďarský herec Bela Lugosi, ktorého slávny desivý pohľad hrá dominantnú úlohu aj na plagáte.

Dracula prekonal predošlého držiteľa titulu, plagát k talianskej premiére filmu Casablanca, takmer o 40 000 tisíc dolárov. Ani jednému z filmov však nepatrí titul absolútneho šampióna čo sa týka predajnej ceny. V roku 2005 predal Adrew Cohen plagát k expresionistickej dystópii Metropolis od Fritza Langa neznámemu kupcovi za 690 tisíc dolárov. V tomto prípade však plagát nebol vydražený. V Universale by si azda konečne mohli položiť otázku, prečo boli pôvodné filmy také úspešné...


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín