Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Európska filmová akadémia odovzdávala prvé Európske Oscary
Mary Queen of Scots
Stan & Ollie
Captain Marvel
Mary Poppins Returns

Európska filmová akadémia odovzdávala prvé Európske Oscary

Marcel Šedo | 23.11.2017Európska filmová akadémia (EFA) zverejnila mená prvých tohtoročných víťazov jej výročných cien - European Film Awards. Cenu pre najlepšieho kameramana získal Michail Krichman za drámu Bez lásky. Najlepší scenár napísal Robin Campillo, ide o snímku ocenenú na festivale v Cannes - 120 tepov za minútu.

Medzi ďalších ocenených patria Josefin Asberg za výpravu filmu Štvorec, Katarzyna Lewińska za kostýmy pre film Cez kosti mŕtvych, Leendert van Nimwegen za masky pre Brimstone a Evgueni a Sacha Galperine za pôvodnú hudbu pre film Bez lásky. Najlepším zvukovým technikom je Oriol Tarragó, ktorý sa podieľal na snímke Volanie netvora: Príbeh života.

O víťazoch rozhodla porota v zložení Samir Fočo (Bosna a Hercegovina), Raf Keunen (Belgicko), Melanie Ann Oliver (Veľká Británia), Vassilia Rozana (Grécko), Susana Sánchez (Španielsko), Lukasz Zal (Poľsko) a Tonino Zera (Taliansko). Všetci menovaní sa plánujú zúčastniť na slávnostnom odovzdávaní Európskych filmových cien, ktorého 30. ročník sa uskutoční 9. decembra v Berlíne.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín