Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Európska filmová akadémia odovzdávala prvé Európske Oscary
Sorry to Bother You
Mary Queen of Scots
The Favourite
The Miseducation of Cameron Post

Európska filmová akadémia odovzdávala prvé Európske Oscary

Marcel Šedo | 23.11.2017Európska filmová akadémia (EFA) zverejnila mená prvých tohtoročných víťazov jej výročných cien - European Film Awards. Cenu pre najlepšieho kameramana získal Michail Krichman za drámu Bez lásky. Najlepší scenár napísal Robin Campillo, ide o snímku ocenenú na festivale v Cannes - 120 tepov za minútu.

Medzi ďalších ocenených patria Josefin Asberg za výpravu filmu Štvorec, Katarzyna Lewińska za kostýmy pre film Cez kosti mŕtvych, Leendert van Nimwegen za masky pre Brimstone a Evgueni a Sacha Galperine za pôvodnú hudbu pre film Bez lásky. Najlepším zvukovým technikom je Oriol Tarragó, ktorý sa podieľal na snímke Volanie netvora: Príbeh života.

O víťazoch rozhodla porota v zložení Samir Fočo (Bosna a Hercegovina), Raf Keunen (Belgicko), Melanie Ann Oliver (Veľká Británia), Vassilia Rozana (Grécko), Susana Sánchez (Španielsko), Lukasz Zal (Poľsko) a Tonino Zera (Taliansko). Všetci menovaní sa plánujú zúčastniť na slávnostnom odovzdávaní Európskych filmových cien, ktorého 30. ročník sa uskutoční 9. decembra v Berlíne.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články