Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Retrospektíva kanadského umelca Dominica Gagnona v Kine inak
The Favourite
The Miseducation of Cameron Post
Pivnica
Ostrým nožom

Retrospektíva kanadského umelca Dominica Gagnona v Kine inak

PR | 11.10.2017Bratislavské Kino inak, ktoré je súčasťou A4 – priestoru súčasnej kultúry, uvedie na jeseň retrospektívu kanadského umelca Dominica Gagnona, známeho najmä vďaka jeho filmovým kolážam vytvoreným z amatérskych youtubových videí.

Retrospektíva s názvom Digitálna dystopia sa venuje sociálnym sieťam a súčasnému stavu spoločnosti. Dominic Gagnon využíva videá, ktorá nachádza na YouTube, a vytvára z nich mozaikovité portréty o nespokojnosti ľudí a ich frustrácii, o antiestablišmentových náladách, hoaxoch, mladých ľuďoch, či neskorom kapitalizme. Výsledné filmy sú plné debordovských spektáklov, podvratnosti, neistoty i paranoje.

Prvý film s názvom DATA uvedie Kino inak v nedeľu 22. októbra. Je to film o quebeckom kolektíve At Work, ktorý v duchu situacionizmu vyzýval ľudí, aby sa v práci chovali podvratne a zneužívali výrobné prostriedky na šialené (a vtipné) veci. Sledujeme rozprávanie o filozofii tohto kolektívu a vidíme desiatky youtubových videí typu preteky na kolieskových kreslách, ktoré Gagnon rekontextualizuje z bezbrehej internetovej zábavy do seriózneho diskurzu o búrení sa voči systému.

V pondelok 30. októbra bude retrospektíva pokračovať filmom Spoločenský priestor (Society’s Space), ktorý je vystavaný okolo slávneho textu Guy Deborda Spoločnosť spektáklu. Citáty z knihy sú doplnené obrazmi spektáklu, ktoré Gagnon našiel na internete: videohrami, reality show, televíznymi zábermi (policajného) násilia, prezentačnými videami, či CCTV. 45 rokov staršia analýza spoločnosti je aktualizovaná absurdnými, až dystopickými obrazmi súčasnosti.

Retrospektíva bude pokračovať až do 18. decembra.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín