Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Sprievodné podujatia na Jednom svete vás budú baviť
Sorry to Bother You
Mary Queen of Scots
The Favourite
The Miseducation of Cameron Post

Sprievodné podujatia na Jednom svete vás budú baviť

PR | 11.10.2017Na 18. Medzinárodnom festivale dokumentárnych filmov Jeden svet (od 12. do 17. októbra v Bratislave) zameranom na filmy s globálnou tematikou, ako sú ľudské práva, životné prostredie, migrácia či udržateľná spotreba, ale napríklad aj geopolitické otázky dneška, na návštevníkov čaká aj celá paleta netradičných sprievodných podujatí. Od iránsko-slovenskej stand-up diskusie, cez turnaj v stolnom futbale s dobrým cieľom, workshopy o živote bez odpadu či slobode na internete, až po master class diskusiu o investigatívnej dokumentaristike s režisérom filmu Kyberdžihád.       

V sobotu 14.10. o 21:15 v Kine Mladosť iránska stand-up komička žijúca v Bratislave, Nastaran Motlagh známa ako Nasi, predstaví Irán z iného uhla, než ho poznáme. Divákom z nadhľadu porozpráva o alternatívnej kultúre v Iráne, jej živote na Slovensku a našej často až tragikomickej predstave o krajine, z ktorej pochádza. Stand-up prebehne po filme Iránsky rave, ktorý divákom ukáže pre nás neznámu techno scénu v Iránskej islamskej republike.        

Festival, ktorý prináša predovšetkým vážne filmy, v nedeľu 15.10. o 20:00 trochu odľahčíme a seriózny pohľad na svetové problémy zameníme za humor a nadhľad. Obľúbená aktivita milovníkov filmu - dubingová vojna - príde po prvýkrát aj na Jeden svet. Stačí zostaviť svoj tím (minimálne 2 a maximálne 4 členov/členiek) a ukázať ostatným svoje schopnosti v improvizácií a vytváraní nových príbehov a slovných hračiek pri dabovaní ukážok z festivalových filmov.     

Ďalším menej vážnym sprievodným podujatím, no s hlbším posolstvom, je turnaj Jedného sveta v stolnom futbale, ktorý sa uskutoční v nedeľu 15.10. o 16:30 v KC Dunaj. Na ňom sa môžu návštevníci nielen zabaviť, ale si aj ukázať, že rasizmus a nenávisť do športu nepatria. Vítaní sú všetci ľudia dobrej vôle a pridajú sa aj hráči z rómskej komunity v Plaveckom Štvrtku. Kto sa chce pridať, nájde viac informácií na stránke festivalu, a všetkým nám ukázať, kto kope za najlepší tím.  

A napokon, diváci sa môžu tešiť aj na workshopy pre všetkých, ktorých zaujímajú aktuálne témy. Chcete vedieť, ako žiť bez odpadu napríklad aj vo vašej kancelárii? Navštívte workshop Život bez odpadov - aj mimo domova, ktorý sa uskutoční v sobotu 14.10. o 15:30 v KC Dunaj. Alebo vás zaujíma, ako Myslí hacker? Navštívte rovnomenný workshop v nedeľu o 18:30 takisto v KC Dunaj.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články