Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Benátskeho Zlatého leva získal fantasy triler Guillerma del Tora
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Benátskeho Zlatého leva získal fantasy triler Guillerma del Tora

Marcel Šedo | 11.9.2017Najlepším filmom tohtoročného Medzinárodného filmového festivalu v Benátkach sa stal steampunkový triler The Shape of Water od mexického režiséra Guillerma del Tora. Už prvý trailer, o ktorom sme vás informovali aj na Kineme, ukázal, že rozhodne pôjde o snímku, s ktorou treba počítať pri oscarovom boji. Zlatý lev je však pomerne prekvapivým ocenením.

Guillermo del Toro sa preslávil najmä svojimi gotickými horormi, v ktorých kombinuje prvky rozprávky, resp. fantasy a hororu, ako napríklad Diablova chrbtica, Faunov labyrint, Hellboy, Blade 2, Purpurový vrch a pod. Pri slávnostnom odovzdávaní svoju cenu symbolicky venoval všetkým mladým latinskoamerickým filmárom.

Film s eRkovým ratingom vzdáva poctu slávnemu Netvorovi z Čiernej lagúny a vytvára pomerne zaujímavý svet plný paranoje, do ktorého pomaly preniká láska. Dej sa odohráva počas studenej vojny, kedy Američania a Rusi viedli preteky snáď v každej oblasti života. Hlavnou postavou je nemá upratovačka Elisa, ktorá pracuje vo vládnom laboratóriu. Postupne zisťuje, že úrady zajali akéhosi rybieho muža a teraz ho držia v zajatí a podrobujú rôznym testom. Elise sa pomocou posunkovej reči podarí nadviazať s ním kontakt a postupne medzi nimi vzniká láska. Elisa sa mu rozhodne pomôcť dostať ho zo zajatia... Snímka sa do našich kín dostane až 18. januára 2018.

Veľkú cenu poroty si odniesol izraelský režisér Samuel Maoz za snímku Foxtrot. Ide tak o jeho druhé významné ocenenie na tomto festivale - po Zlatom levovi z roku 2009 za film Levanon. Debutujúci Xavier Legrand si zasa odniesol cenu za Najlepší debut i Strieborného leva za najlepšiu réžiu za svoj film Jusqu'à la garde (Starostlivosť o dieťa). Cenu za najlepšieho herca si odniesol Palestínčan Kamal Bašá za úlohu v dráme The Insult (Urážka), a Charlotte Rampling ocenili ako najlepšiu herečku za jej výkon vo filme Hannah.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články