Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Filmy sú jasné, ale existujú aj hry podľa kníh Stephena Kinga?
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Filmy sú jasné, ale existujú aj hry podľa kníh Stephena Kinga?

sector.sk | 22.8.2017Stephen King je jedno z najvýznamnejších mien v súčasnej literatúre, pričom svojim čitateľom naháňa zimomriavky už niekoľko dekád. Stojí za tými vôbec najznámejšími knižnými horormi a jeho dielo už dávno presiahlo stránky kníh. Stretnúť ste sa s ním mohli v komiksoch a známe sú aj filmové a seriálové adaptácie jeho kníh, pričom práve do kín prichádza ďalšia. Temná veža konečne prišla aj ku nám proti sebe sa vo filme postavia Idris Elba ako Pištoľník a Matthew McConaughey ako Muž v čiernom.

A keďže je vďaka filmu teraz meno Stephena Kinga všade okolo nás, rozhodli sme sa pozrieť na to, aké hry podľa Kingových diel vznikli. Veď je to tak silné meno, že ich musia byť desiatky, no nie? A keď môže mať Clive Barker svoje hry, musí mať aj King.

No je to presne naopak. Pátranie po hrách, ktoré by boli vytvorené na základe kníh Stephena Kinga je náročnejšie, než by ste čakali. Možno je to tým, že si svoje dielo stráži. Možno tým, že by niektoré knihy bolo veľmi ťažké adaptovať. Výsledkom ale je, že hier, ktoré by vychádzali z jeho príbehov je len veľmi máličko a ešte aj z nich väčšina podľa filmov, ktoré vznikli na základe jeho kníh. Pozrite sa spolu s nami na tých niekoľko hier, kde sa meno tohto známeho spisovateľa objavuje.

1985 - The Mist

Kingova Hmla má na herný svet veľký dopad. Inšpirovali sa ňou autori hier ako Half-Life, Silent Hill alebo aj Far Harbor DLC pre Fallout 4. Dočkala sa však aj vlastnej hernej adaptácie v roku 1985 od Mindscape. Táto textová adventúra ponúka rovnaký príbeh ako pôvodný román, ocitnete sa tak v mestečku, ktoré je zahalené do hmly, v ktorej sa niečo skrýva niečo strašné.

1989 - The Running Man

Kniha The Running Man predstavila zvrátenú reality show budúcnosti v roku 1982, pričom sa filmovej adaptácie dočkala v roku 1987 a hlavnú rolu si strihol Arnold Schwarzenegger. O dva roky neskôr na základe filmu vznikla hra pre MSX, ZX Spectrum, Commodore 64, Amstrad CPC, Amigu a Atari ST.

1992 - The Dark Half

Tri roky po knižnej predlohe a rok pred jej filmovou adaptáciou nám Symtus a Capstone priniesli klasickú point and click adventúru The Dark Half. Vychádza z príbehu, ktorý bol vlastne Kingovou reakciou na to, že sa verejnosť dozvedela o jeho pseudonyme Richard Bachman, pod ktorým písal trochu iné knihy. V roku 1997 bola oznámená ďalšia The Dark Half hra, no jej vývoj bol nakoniec zrušený.

Čítajte viac na sector.sk


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články