Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Na Karlovarskom filmovom festivale bodoval aj slovenský film Čiara
Alpha
The Shape of Water
The Disaster Artist
Darkest Hour

Na Karlovarskom filmovom festivale bodoval aj slovenský film Čiara

Marcel Šedo | 10.7.2017Ceny sú rozdané a na radosť slovenských filmových fanúšikov si jedno z ocenení prezval aj Peter Bebjak za svoj kriminálny film Čiara. Snímka zameriavajúca  sa na boj proti pašeráckym gangom na slovensko-ukrajinskom pohraničí získala ocenenie za Najlepšiu réžiu.

Po 15 rokoch získal Krištáľový glóbus, spolu s odmenou 25 000 dolárov, český film. Posledným českým držiteľom Krištáľového glóbusu bol Peter Zelenka s filmom Rok ďábla. Stredovekú roadmovie Křižáček, založenú na epickej básni Jaroslava Vrchlického viacerí prirovnávajú k filmom Františka Vláčila. Ide o kontemplatívny film s výraznou výtvarnou štylizáciou a pomalším rozprávaním. Film, v hlavnej úlohe s Karlom Rodenom, sa do slovenských kín pozrie v septembri tohto roka.

Zvláštnu cenu poroty získala dráma o vojne v bývalej Juhoslávii, Chlapi neplačú, od bosnianskeho režiséra Alena Drljeviča. Cenu za najlepší celovečerný dokument udelila porota španielskemu filmu Veľa detí, opica a zámok a Zvláštnu dokumentárnu cenu tvorcom rakúskeho filmu Lekcia francúzskej konverzácie. Cenu za najlepší herecký výkon získali dve herečky – Jowita Budnik a Eliana Umuhire za drámu o genocíde v Rwande Vtáci spievajú v Kigali. Najlepším mužským hercom sa stal Alexander Jacenko za výkon v snímke Arytmia. 

Najlepším filmovým debutom sa stala americká romanca Drobné si nechajte a najlepšou začínajúcou herečkou Voica Oltean za výkon v rumunskom filme Breaking News. Súťaž Na východ od Západu vyhrala road movie Ako Viťka Česnok viezol Ljochu Štyrja do domova dôchodcov ruského režiséra Alexandra Chanta a Zvláštnu cenu poroty v tej istej kategórii získal film Dede. Jeremy Renner a Václav Vorlíček si z rúk Jiřího Bartošku prevzali Cenu prezidenta MFF Karlove Vary. Divácku cenu denníka Právo získala americká kriminálna snímka Wind River.

Na 52.ročníku MFF v Karlových Varoch sa zúčastnilo 13 734 akreditovaných návštevníkov a predalo sa rekordných 138 tisíc vstupeniek.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín


>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197