Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Už čoskoro štartuje seriálová adaptácia jednej z najlepších Gaimanových kníh
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman
Searching

Už čoskoro štartuje seriálová adaptácia jednej z najlepších Gaimanových kníh

Marcel Šedo | 18.4.2017Séria Americkí bohovia je ďalším projektom, ktorý vzbudzuje mimoriadne vysoké očakávania. Opäť ide o adaptáciu slávnej knihy s mimoriadne zaujímavým tvorivým obsadením, na Metacritics svieti 87 percent (5 recenzií) a z trailerov na divákov dýcha vizuálne obžerstvo. Každé z božstiev očividne doprevádza unikátna práca s mizanscénou a pokiaľ niekto čítal predlohu tak vie, že ide o hlbokomyseľnú úvahu o vzťahu človeka a náboženstva. O čo teda ide?

Gaimanov román popisuje životy bohov z najrôznejších kultúr v súčasných Spojených štátoch amerických. Keltskí, slovanskí či egyptskí bohovia prežívajú len vďaka ľudskej viere v nich. Tá je však nahrádzaná novými „božstvami“ typu peniaze, veda a drogy a tak sa Shadow Moon vydáva na cestu po Amerike v snahe zhromaždiť všetkých klasických bohov. Spoločne sa musia postaviť novým Bohom vo veľkolepej záverečnej bitke.

Showrunnermi a scenáristami sú Bryan Fuller (Hannibal, Hrdinovia) a Michael Green (Blade Runner 2049). V hlavných úlohách sa predstaví Ricky Whittle (Prvých 100), Ian McShane (John Wick), Emily Browning (Sucker Punch), Pablo Schreiber (Orange is the New Black), Yetide Badaki (Nezvestní) a mnohí ďalší. Prvá epizóda bude mať premiéru už 30. apríla a my v Kineme sa na ňu rozhodne veľmi tešíme.

 


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články