Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Celosvetová premiéra 3. série Better Call Saul
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman
Searching

Celosvetová premiéra 3. série Better Call Saul

PR | 15.4.2017Na televíznej stanici AMC odštartovala 13. apríla dlho očakávaná tretia séria seriálu Better Call Saul, spin off Breaking Bad. Fanúšikovia sa môžu tešiť na typického Saula Goodmana, akého poznajú z príbehu Waltera Whita. Jimmy McGill už nezvláda dokazovať svojmu bratovi, že je dobrý právnik a stáva sa sám sebou. Človekom, ktorý si vie morálku a zákon prispôsobiť podľa potreby.

Okrem pohľadu do života hlavného hrdinu sa dozvieme, ako sa z Mika stal „čistič“, čo bude s Kim a Jimmym, či ako bude pokračovať bratská láska medzi dvomi úplne rozdielnymi osobnosťami – Jimmym a Chuckom. Čerešničkou na torte bude muž s dvoma tvárami, Gustavo Fring. Ten prichádza do Albuquerque otvoriť Los Pollos Hermanos, fast food s najchutnejšími kurencami v Novom Mexiku a sľubnou budúcnosťou.

Kto je Jimmy McGill?

Príbeh sa odohráva šesť rokoch pred tým, ako sa Saul (Bob Odenkirk) stretne s Waltom. Už ako malý chlapec dostal Jimmy otázku, či bude vlk alebo ovca a počas prvých dvoch sérii sledujeme, že hlavný  hrdina sa stále rozhoduje, kam sa zaradí. „V tretej sérii uvidíte, ako nájsť v uhlí diamant alebo, ako sa zo slušného človeka pôsobením tlaku okolia stane človek prahnúci po peniazoch,“ odpovedá Bob Odenkirk na otázku, v čom bude spočívať storytelling jeho postavy, v rozhovore pre AMC. Na jednej strane chce, aby bol jeho brat Chuck McGill (Michael McKean) na neho hrdý, na strane druhej už vie, že nepatrí do nóbl advokátskej kancelárie. K tomu všetkému je tu Kim, pre ktorú by spravil všetko na svete – Kim Wexler (Rhea Seehorn), ktorej, hoci žije podľa pravidiel, imponuje Jimmyho spontánnosť. Možno aj vďaka tomu vyhral v roku 2015 a 2016 cenu Critics' Choice Television Award za najlepšieho herca v dramatickom seriáli. Jeho herecké výkony sú jednoducho autentické, divák sa s ním vie stotožniť, pretože balansuje medzi tým, ako by mal žiť a tým, čo ho robí šťastným.

Otvára sa svet Breaking Bad

Fanúšikom, ktorí volali po tom, aby spoznali aj životy ďalších postáv, sa tvorcovia seriálu Peter Gould a Vince Gilligen rozhodli vyhovieť. Dozvieme sa viac o Mikovi a Hectorovi Salamancovi (Patrick Fabian), sociopatickom bossovi drogového kartelu, aj o tom, prečo ho Mike (Jonathan Banks) hneď nezabil. Predstavujú Salamanovci väčšie nebezpečenstvo, ako by bol čakal? A akú rolu v tom zohráva Nacho (Michale Mando),  člen kartelu a Mikov starý známy?

Ďalším, ktorý celý príbeh rozvinie je Gustavo Fring.  Do seriálu vstupuje ako šéf reťazca The Pollos Hermanos. Herec v rozhovore pre televíznu stanicu AMC povedal, že bol veľmi rád, že jeho postava sa vráti, pretože ho baví tajomnosť a mysterióznosť jeho role. „Uvidíte Gusa, ktorý sa vyvíja. Podnikateľa, ktorý zbiera skúsenosti, aby sa mohol pomstiť. A hoci vie, ako dosiahnuť svoje ciele, je na začiatku svojej cesty. Divák rovnako, ako keď sleduje Jimmyho netuší, čo sa odohráva v jeho hlave,“ hovorí herec  Giancarlo Esposito.

Do tretice všetko dobré

Seriál režírovali okrem Petera Goulda and Vincenta Gilligana aj Mark Johnson, Melissa Bernstein, Thomas Schnauz a Gennifer Hutchison. Premiéra novej série nadväzuje na druhú sériu, ktorá získala 7 nominácií na Emmy® Award, tri nominácie na Critics’ Choice Award a tiež vyhrala AFI ako televízny program roka.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články