Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Cena mladého publika 2017 ponúkne deťom filmový maratón
Kingsman: The Golden Circle
The Little Hours
Cloak And Dagger
Gifted

Cena mladého publika 2017 ponúkne deťom filmový maratón

PR | 13.4.2017Dom kultúry Zrkadlový háj opäť privíta všetky deti, ktoré majú rady filmy a neboja sa o nich hovoriť. V nedeľu 7. mája sa Bratislava už po štvrtý krát pripojí k mestám po celej Európe, v ktorých si deti volia svojho favorita ako ozajstní filmoví porotci. Navyše vďaka podujatiu Cena mladého publika zažijú mladí filmoví fanúšikovia exkluzívne premietanie filmov, ktoré sa nedostanú do slovenskej distribúcie.

Výber Európskej filmovej akadémie obsahuje aj snímku Ja ako tekvička, ktorá bola nominovaná na Oscara. Deti si budú môcť pozrieť animovaný príbeh o chlapcovi, ktorý sa vďaka priateľstvu s policajtom naučí vychádzať s rovesníkmi v detskom domove.

Vo filme Goodbye Berlin nechajú rodičia dvojicu chlapcov Maika a Tschicka počas letných prázdnin samých. Rozhodnú sa využiť svoj voľný čas čo najužitočnejšie, a tak sa vyberú na bláznivý roadtrip po vidieku mimo Berlína. Z výletu sa stane leto, na ktoré nikdy nezabudnú.

Trojicu uzatvára  snímka The Girl Down Loch Änzi z prostredia Švajčiarskych hôr. Jedináčik Laura sa v osamelosti vidieckeho života dozvedá o legendách, ktoré kolujú o mieste, kde žije. Prostredníctvom nového priateľstva sa odváži na dobrodružné spoznávanie tajuplných hôr.

Okrem filmového maratónu a hlasovania sa deti môžu zapájať do hier, diskusií a workshopov, ktoré si pre nich pripravili organizátori. O vydarený priebeh a zábavu sa postarajú animátori z občianskeho združenia Púpava. 

Pod vedením odborníkov z audiovizuálnej oblasti sa deti dozvedia aj nové poznatky o zrode filmového diela a trendoch v súčasnej kinematografii. Aj takýmto spôsobom sa podujatie snaží zaujať budúcich slovenských filmárov a filmárky vo veku od 12 do 14 rokov.  

Podujatie vyvrcholí živým online prenosom všetkých zapojených krajín s z berlínskej centrály, kde sa po zrátaní hlasov slávnostne udelí cena samotným tvorcom výhernej snímky.

Facebooková fanúšikovská stránka, informujúca o podujatiach pre mladých filmových fanúšikov a udalosť TU

Viac info a registračný formulár


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín


>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197