Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > 5 filmov z portfólia Film Europe vybraných do hlavnej súťaže Cannes 2017
The Killing of a Sacred Deer
Mollys Game
The Glass Castle
Super Dark Times

5 filmov z portfólia Film Europe vybraných do hlavnej súťaže Cannes 2017

PR | 13.4.2017Medzinárodný filmový festival v Cannes zverejnil 13. apríla výber filmov do hlavných sekcií jubilejného 70. ročníka. Päť filmov z hlavnej súťaže uvedie v slovenských a českých kinách  spoločnosť Film Europe Media Company.

Z hlavnej súťažnej sekcie sa slovenskí a českí diváci môžu tešiť na snímky Loveless Andreja Zvjaginceva,  A Gentle Creature Sergeja Loznicu, The Killing of a Sacred Deer Jorgosa Lanthimosa, Rodin Jacquesa Doillona a film Michela Hazanaviciusa Redoutable. Okrem hlavnej súťaže sa v Cannes objaví aj film Ismael's Ghosts francúzskeho režiséra Arnauda Desplechina, ktorý slávnostne zaháji tohtoročný jubilejný ročník.

“Máme veľkú radosť, že sa päť našich akvizíc objaví v oficiálnom súťažnom  výbere. Starostlivo posudzujeme scenáre a riadime sa dramaturgickou líniou ktorá zdôrazňuje výrazné autorské osobnosti. Preto sme sa rozhodli pre filmy režisérov ako sú nekompromisný ukrajinský tvorca Sergej Loznica, jeden z najrešpektovanejších ruských filmárov súčasnosti Andrej Zvjagincev, či hviezda “divnej“ gréckej vlny Jorgos Lanthimos,” prezradil Ivan Hronec, CEO Film Europe.

Súťažné filmy budú uvedené do slovenských a českých kín v priebehu rokov 2017/2018 a väčšina z nich sa objaví  aj na prehliadke najlepších filmov z  3 významných európskych festivalov Be2Can , ktoré sa bude konať na Slovensku i v Čechách  4. - 10. októbra 2017.

Prezidentom hlavnej medzinárodnej poroty festivalu, ktorý začína 17.mája, bude španielsky scenárista a režisér Pedro Almodóvar.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články
>
Sector.sk
>
Kinema.sk
>
Plnehry.sk
>
Onlinehry.sk
>
Funny.sk
>
Zvonenia.sk
>
Pikosky.sk
>
Rozpravky.sk
>
Titulka
>
Recenzie
>
Premiéry
>
Novinky
>
DVD
>
TV
>
Rebríčky
>
Databáza
>
Filmové trailery
>
Podcasty
>
Slovenské filmy
>
Udalosti
>
Preview
>
RSS články
>
RSS novinky.
>
Lacné Letenky
>
AutoOlymp.sk
>
Pricemania.sk
>
Superdeal.sk
>
Filmy
>
info@kinema.sk
>
Všetky práva vyhradené.
copyright 2001 - 2017
Sector s.r.o.
ISSN 1336-4197