Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Hviezda kreatívneho dokumentu Michael Madsen navštívi 18. apríla Bratislavu
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman
Searching

Hviezda kreatívneho dokumentu Michael Madsen navštívi 18. apríla Bratislavu

PR | 12.4.2017A4 – priestor súčasnej kultúry v spolupráci s Visegrad Film Forum premietne jeho dva najznámejšie filmy Na večnosťNávšteva, pričom Madsen filmy osobne uvedie a po projekciách sa bude rozprávať s divákmi.

Madsen, dánsky autor žijúci v Kodani, nakrúca analytické a štylizované dokumenty so silným dôrazom na vizuálnu stránku a architektúru, ktoré sú originálne už námetom. Skúmajú našu spoločnosť, kolektívny spôsob rozmýšľania a moderné technológie – mohli by sme ich nazvať sci-fi dokumentmi – a pravidelne sa objavujú na festivaloch ako Sundance, CPH:DOX, IDFA, SXSW a mnohých ďalších.

Na večnosť sleduje výstavbu obrovského tunelu kdesi vo Fínsku, ktorý sa začal stavať ešte v minulom storočí a má byť dokončený v storočí budúcom. Z tejto stavby sa stane odkladisko jadrového odpadu, ktoré musí vydržať neporušené 100 000 rokov, musí odolať klimatickým zmenám, erózii a evolúcii. Ako varovať človeka budúcnosti, že nejde o pyramídu našej doby s pokladmi a nemal by tam vstupovať? A je vôbec pre človeka možné uvažovať v takýchto časových horizontoch?

Film Návšteva dokumentuje udalosť, ku ktorej zatiaľ nedošlo: prvé stretnutie človeka s inteligentným životom z vesmíru. Aj vďaka spolupráci s medzinárodnými organizáciami (ako Úrad OSN, NASA), ktoré sa na tento moment pripravujú, predkladá režisér mrazivo uveriteľný scenár toho, čo by sa malo udiať. Súčasťou scenár je zistiť, kto mimozemšťania sú a prečo prišli, no taktiež snaha pozrieť sa na Zem z ich perspektívy a pýtať sa podobné otázky aj seba.

Podujatie sa koná v rámci projektu Fresh Air: Súčasné trendy v hudbe, kine, divadle a mediálnom umení podporeného z grantov EHP a štátneho rozpočtu SR, v celkovej výške 160 430 €.

Viac informácií TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články