Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Sorrentino a Servillo spoja svoje sily v ďalšom politickom filme
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman
Searching

Sorrentino a Servillo spoja svoje sily v ďalšom politickom filme

Marcel Šedo | 11.4.2017Oscarový režisér Paolo Sorrentino si do role talianskeho mediálneho magnáta Silvia Berlusconiho, o ktorom bude jeho nasledujúci film, opäť vybral Toniho Servilla. Sorrentino s ním už predtým spolupracoval na filmoch Následky lásky, Božský a Veľká nádhera a treba dodať, že sa táto spolupráca zatiaľ vždy osvedčila. Predovšetkým postava sedemnásobného talianskeho premiéra Giulia Andreottiho z filmu Božský, je absolútne trefnou interpretáciou výzoru i správania sa predobrazu. Aj vďaka tomuto Servillovmu výkonu vzbudzuje pripravovaný politický film s pracovným názvom „Loro“ (Oni), veľké očakávania.

Silvio Berlusconi je bývalý štvornásobný premiér Talianska, zakladateľ a vodca politických strán „Forza Italia“ a „Ľud slobody“. V roku 1962 založil stavebnú firmu Edilnord, od roku 1986 bol prezidentom AC Milána a je vlastníkom obrovského mediálneho impéria. V súčasnosti je považovaný za druhého najbohatšieho muža v Taliansku. Pri podnikaní mu výrazne pomohlo priateľstvo s niekdajším premiérom Benedettom Craxim. Berlusconi bol viac ako dvadsaťkrát postavený pred súd za spoluprácu s mafiou, falšovanie účtov, daňové podvody, ovplyvňovanie verejnej mienky či dokonca detskú prostitúciu. Niekoľkokrát bol dokonca odsúdený.

Snímku o ďalšej mimoriadne kontroverznej osobnosti talianskych dejín bude opäť produkovať Indigo Film. Tentokrát sa však Sorrentino bude musieť zaobísť bez koprodukcie s Berlusconiho spoločnosťou Medusa, ktorá predtým finančne participovala na filmoch Veľká nádhera a Mladosť. Sorrentino momentálne dokončuje scenár a prvá klapka by mala padnúť už v lete tohto roku.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články