Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Václav Marhoul nakrúti adaptáciu bestselleru Pomaľované vtáča
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web
Too Old To Die Young

Václav Marhoul nakrúti adaptáciu bestselleru Pomaľované vtáča

Marcel Šedo | 12.3.2017Režisér, scenárista a producent Václav Marhoul (Tobruk) sa po dlhých siedmych rokoch pre-produkcie konečne pustí do adaptovania Kosinského slávneho románu Pomaľované vtáča. Nakrúcanie sa začne 23. marca a koprodukčne sa na ňom bude podieľať aj Slovensko. Marhoulovi sa pre film podarilo získať mimoriadne silné herecké obsadenie. Ponuku na účinkovanie vo filme už prijal Stellan Skarsgard (Melanchólia, Avengers), Udo Kier (Dogville, Nymfomanka) a záujem podieľať sa na filme potvrdil aj Harvey Keitel (Pulp Fiction, Grandhotel Budapešť). Medzinárodné obsadenie doplnia herci z Česka, Slovenska, Poľska, Ukrajiny, Nemecka a z Ruska. Slovenské herecké obsadenie, vzhľadom na harmonogram výroby, zatiaľ nie je známe.

Spoločne s Václavom Marhoulom sa v najužšom tíme spolupracovníkov objaví kameraman Vladimír Smutný, architekt Jan Vlasák, strihač Luděk Hudec a skladateľ Petr Ostrouchov. Na slovenskej etape nakrúcania by mal spolupracovať architekt Juraj Fábry a vedúci stavby Braňo Petráš. Slovenskými producentkami filmu sú Zuzana Mistríková a Ľubica Orechovská a svoj vstup do projektu potvrdila aj RTVS. Film sa bude nakrúcať mimoriadnych 105 filmovacích dní a aby toho nebolo málo tak vo formáte Cinemascope na 35 mm čiernobiely film. Azda aj preto neprekvapí pomerne vysoký rozpočet 5,8 milióna Eur.

Snímka o dramatickom a hrôzyplnom putovaní židovského chlapca počas 2. svetovej vojny sa stáva v dnešnej postfašistickej a postfaktuálnej dobe mimoriadne aktuálnou. Literárna predloha získala svetový ohlas a mnoho prestížnych ocenení. Rovnako tak už získal prvé ocenenie aj filmový scenár, konkr. Zvláštne uznanie poroty scenáristickej súťaže ScripTeast na festivale v Cannes 2013. Svetová premiéra je naplánovaná na máj 2019 a do slovenských a českých kín by mal film vstúpiť v septembri 2019.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články