Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Nakrúť film o svojej ulici, pomôcť ti môžu Kirchhoff alebo Remo
Searching
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web

Nakrúť film o svojej ulici, pomôcť ti môžu Kirchhoff alebo Remo

| 8.3.2017Projekt My Street Films 2017 ponúka možnosť nakrútiť krátky film s pomocou Roberta Kirchhoffa alebo Mira Rema. Námety je možné posielať ešte do 25. marca.

My Street Films vyzýva ľudí, aby nakrútili krátky film o svojej ulici a pomohli tak vytvoriť filmovú mapu svojho mesta. Nie je pritom dôležité, či človek má profesionálne skúsenosti s nakrúcaním, alebo je začiatočník – filmy môžu byť nakrútené na kameru, fotoaparát, alebo smartfón. Podstatný je najmä osobný pohľad a snaha všetkým ostatným sprostredkovať jedinečnosť svojho obľúbeného miesta, kriticky sa vyjadriť k problémom, vyrozprávať históriu ulice alebo predstaviť zaujímavého suseda.

Tí, ktorí si nie sú istí, ako film nakrútiť, no majú zaujímavý nápad, sa môžu do 25. marca zapojiť do súťaže námetov. Vybraní účastníci budú mať možnosť konzultovať výrobu filmu s poprednými slovenskými filmármi Robertom Kirchhoffom alebo Mirom Remom. Títo autori im pomôžu rozpracovať svoj námet a poradia, ako ho čo najlepšie nakrútiť.

Do 15. mája je zároveň možné prihlásiť svoj film do súťaže o najlepší My Street Film 2017. Výhercovia si užijú festivalové leto a jeseň plné filmu, pretože získajú akreditácie na filmový seminár 4 živly v Banskej Štiavnici, festival Hviezdne noci v Bytči, MFF Cinematik Piešťany, či MFDF Jihlava a taktiež ročné predplatné na portál dafilms.cz.

My Street Films SK vzniká v spolupráci A4 – priestoru súčasnej kultúry a Doc Alliance Films s podporou International Visegrad Fund.

Viac informácií TU


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články