Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Novinkou prehliadky Be2Can 3 budú stretnutia s profesionálmi
The Souvenir
Les filles du soleil
Hellboy
In den Gängen

Novinkou prehliadky Be2Can 3 budú stretnutia s profesionálmi

PR | 15.10.2016Tretí ročník Be2Can ponúka priestor pre stretnutia a diskusie s niekoľkými profesionálmi k vybraným  filmom a témam.

MasterClassy budú viesť dvaja renomovaní  českí filmoví publicisti, dramaturgovia Be2Can, známi aj ako autorská a moderátorská dvojica filmovej relácie Čelisti na českom Rádiu Wave Vít SchmarcAleš Stuchlý.

V piatok 28.10. v Kine Mladosť bude po projekcii filmu American Honey (Cena poroty na festivale v Cannes 2016) MasterClasss 01 Víta Schmarca  s názvom Krehké svety za sklom  o talentovanej britskej režisérke Andree Arnold, držiteľke Oscara 2013 za krátky film Osa .

Začiatok projekcie 18:00, začiatok MasterClass 20:45.

Morálna imaginácia v pohybe - MasterClass 02 - je naplánovaný na sobotu 29.10. v Kine Film Europe, povedie ho Aleš Stuchlý a bude sa venovať tvorbe Bratov Dardennovcov  vrátane ich najnovšieho filmu – sociálnej detektívke Neznáme dievča (nominácia na Zlatú palmu Cannes 2016).

Začiatok projekcie 18:15, začiatok MasterClass 20:05.

V piatok 28.10 o 19.00 v Kine Film Europe  uvedie spisovateľ a publicista Michal Hvorecký  film nemeckej režisérky Maren Ade Toni Erdmann (nominácia na Zlatú palmu Cannes 2016) o vzťahu výstredného otca a ambicióznej dcéry. Komediálna dráma, ktorá  sa stala senzáciou na festivale v Cannes a rovnako očarila divákov na MFF Karlove Vary, sa taktiež stretáva s nadšenými ohlasmi kritiky.

V spolupráci s Denníkom N pripravili organizátori prehliadky dva okrúhle stoly k vybraným filmom s aktuálnou témou.

V utorok 25.10. v Kine Film Europe po projekcii  tuniského filmu  Hedi si  redaktor Mirek Tóda  pozval na diskusiu špecialistku na Blízky východ Mgr. Emíre Khidayer, PhD. Prvotina tuniského režiséra a scenáristu Mohameda Ben Attiu, ktorá získala na Berlinále 2016 Cenu za najlepší debut a Strieborného medveďa za najlepší mužský herecký výkon, je príbehom introvertného mladíka Hediho, ktorý sa má čoskoro oženiť s pôvabnou nevestou,  pridelenou na základe rodinného dohovoru.

Začiatok  projekcie  19:00, začiatok diskusie 20:30.

Ďalší okrúhly stôl bude  v piatok 28.10. v Kine Film Europe po projekcii  filmu  nemeckej režisérky Anne Zohra Berrached 24 týždňov (nominácia na Zlatého medveďa Berlinále 2016). Leitmotívom  drámy, vyvolávajúcej veľmi emotívne reakcie a diskusie, je dilema ženy, ktorá  sa dozvie, že čaká postihnuté dieťa. K okrúhlemu stolu si redaktor Otakar Horák pozval  psychoterapeutku PhDr. Petru Klastovú - Pappovú, PhD.,   odborníčku na Downov syndróm prof.  MUDr. Máriu Šustrovú, CSc. A  prof. RNDr. Petra Sýkoru, PhD. , riaditeľa Centra pre bioetiku.

Začiatok projekcie 18:45, začiatok diskusie 20:30


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články


Prichádza do kín
Prichádza do kín