Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Detský filmový kabinet s prednáškou o rozprávke Mimi a Líza
Dumbo
First Man
The Girl in the Spiders Web
Too Old To Die Young

Detský filmový kabinet s prednáškou o rozprávke Mimi a Líza

SFÚ | 21.3.2016Medzinárodný festival filmových klubov FEBIOFEST ani tento rok nezabudol na svojho najmenšieho diváka. V rámci úspešnej a obľúbenej sekcie Filmový kabinet deťom pripravil pre školákov v Bratislave aj v regiónoch interaktívnu prednášku o animovanom filme, spojenú s premietaním šiestich častí dobrodružstiev dvoch dievčatiek – Mimi a Lízy.

Mimi a Líza, ktoré spája nielen priateľstvo, ale aj chuť spoznávať svet tej druhej, preskúmajú spolu s deťmi magickú krajinu fantázie so všetkými jej zákutiami. Svet nevidiacich a tých, ktorí vidia. Aký dôležitý je pre deti kamarát, aké úžasné je vnímať pocity druhého a aká obohacujúca môže byť rozdielnosť. Posolstvo, ktoré rozpoznajú v príbehoch nielen malí diváci, ale aj dospelí.

Asociácia slovenských filmových klubov pripravila počas tohto ročníka MFFK Febiofest štyri organizované projekcie pre deti zo základných škôl, otvorené aj pre verejnosť, na ktorých predstaví malým divákom 6 príbehov obľúbenej dvojice Mimi a Líza. Dobrodružstvá dvoch malých dievčat si deti nielen pozrú, ale  dozvedia sa tiež, ako sa jednotlivé časti pripravovali a čo všetko tvorba animovaného príbehu zahŕňa. Lektorkou workshopu bude Martina Mlichová z ASFK, ktorá si prizvala režisérku a animátorky rozprávok: Katarínu Kerekešovú, Mária Oľhovú a Zuzanu Polonskú.

Premietame v termínoch: 22.3., 23.3. o 9.00 v Kine Lumière na Špitálskej ulici. A Mimi a Líza vyrazia aj do regiónov: 1.4. do Artkina Metro Trenčín, 5.4. do kina Úsmev v Košiciach, 6.4. do kina Iskra v Kežmarku a 14.4. do kina Hviezda v Trnave.

Po minuloročnej spolupráci pripravila ASFK opäť aj špeciálnu projekciu pre ľudí s mentálnym postihom z Domova sociálnych služieb, ktorá sa bude konať v stredu 23.marca. „Klienti a klientky Domova sociálnych služieb Javorinská sú dospelí ľudia s mentálnym znevýhodnením. Títo ľudia sú často na okraji našej spoločnosti. Návštevou filmového festivalu Febiofest majú možnosť napojiť sa na aktuálne kultúrne dianie a priamo zažiť festival, ktorý poznajú z masovokomunikačných prostriedkov. Návštevou projekcie Mimi a Líza spojenú s interaktívnou prednáškou majú možnosť blízkym ľahko pochopiteľným spôsobom - formou rozprávkového príbehu - vidieť cestu priateľstva človeka s postihnutím a bez postihnutia. , hovorí Zuzka Homolová, sociálna terapeutka.

Všetky projekcie zo sekcie Filmový kabinet deťom sú zadarmo.


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Práve v kinách
Práve v kinách
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články