Sector.sk
Kinema.sk
Onlinehry.sk
Plnehry.sk
Funny.sk
Pikosky.sk
Rozpravky.sk
Prihlásiť sa
RSS
Novinky > Slovenský kraťas - Zmätok zmyslov, je v prvom rade recesia
Mowgli
Breaking In
RBG
BlacKkKlansman

Slovenský kraťas - Zmätok zmyslov, je v prvom rade recesia

Hana Lippová | 3.3.2016Karol je pôžitkár. Ba priam labužník. Akurát kým si ja či vy najradšej vychutnávame dobré jedlo, krásne počasie či romantiku, Karol nikdy neodolá...ale načo zachádzať do detailov a pripraviť tak diváka o hlavné prekvapenie krátkometrážneho „mockumentary“ Zmätok zmyslov. Sedemnásťminútový test vašej sociálnej tolerancie z dielne režiséra a scenáristu Petra Leibitzera paroduje interview s mužom, ktorý je posadnutý tým, čo sa väčšine z nás hnusí...

Ak patríte k tým, ktorí nikdy nepohrdnú štipkou sofistikovanej toaletnej zábavy a Zmätok zmyslov sa bude premietať aj vo vašej blízkosti, určite sa naň vyberte. Zľahka bizarné dielko už, napokon, obehlo aj niekoľko medzinárodných festivalov.  Hoci viaceré z jeho zložiek (herecké výkony či miestami papierom zaváňajúci scenár) nezaprú, že ide viac-menej o DIY projekt partie nadšencov, spôsob akým je film nakrútený, zase prezrádza, že jeho tvorcovia na poli kreatívnej video produkcie asi nebudú žiadnymi nováčikmi. Zručne vystavaná gradácia vás udrží v napätí, striedajúce sa prostredia a pestrosť postáv zaručia, že sa nestihnete nudiť a kvalita obrazu aj zvuku vás donúti lámať si hlavu nad tým, či môže skutočne takto dobre vyzerať film o...čomsi takomto.

Divák si najskôr „zmätok zmyslov“ okúsi priamo na vlastnej koži. Snímka vás totiž kým prídete na to, čím to je Karol vlastne posadnutý, šikovne povodí za nos. Potom, keď svoju šokujúcu pointu film konečne prezradí a vy začnete pochybovať o tom, že vás ešte má čím prekvapiť, začne celou plejádou surrealistických žartíkov masírovať limity vášho zmyslu pre humor. Stále pritom lavíruje na tenkej (hoci občas ťažko povedať, či vnútornej alebo vonkajšej) hranici vkusu - a možno vás aj prekvapí, ako elegantne sa dá o niektorých nefalšovaných nechutnostiach žartovať.

Zmätok zmyslov je určite v prvom rade recesia a asi nemôžeme očakávať, že by komusi zmenil život či povyhrával kopu prestížnych cien. O to viac si možno zaslúži uznanie, koľko kreatívnych a vizuálne i zvukovo príťažlivých nápadov do tejto srandičky tvorcovia investovali.    


Ďalšie aktuálne filmové novinky
login facebok
Kinema na Facebooku
Kinema na Facebooku
Najčítanejšie články
Najčítanejšie články
Najdiskutovanejšie články
Najdiskutovanejšie články